Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem z HANDSTAND'em


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

Witam,

 

Mam pytanie bo od dłuższego czasu dziennie raz/dwa ćwiczę HS po 10/15minut

 

Na początku robię pompki brzuchem do ściany 3/4 serie , następnie próbuję wchodzić brzuchem do ściany do góry i na dół, a na sam koniec próba wolnego HandStandu. Czasem zdarza mi się utrzymać około 20 sekund, ale to tylko na orliku, natomiast koło domu, czy w parku nie więcej niż 5 sekund.

 

Znajomy ostatnio przypatrzył się i mam za każdym razem krzywo linię barków, jeden jest wyżej drugi niżej, ale ja osobiście tego nie potrafię 'ustawić'.

I zawsze co spróbuję HS to niedość, że krzywo się wybijam, to ZAWSZE spadam na te samą stronę barku, nigdy jeszcze nie spadłem na drugą. Próbowałem wybicia z jednej nogi, bądź z dwóch i nie zależnie, moje ciało się krzywi i nie wiem jaka przyczyna. Za słaby CORE, dysproporcja siły między lewą , a prawą strony ciała. Czy co może być problemem i przede wszystkim pytanie:

 

Jak temu zaradzić? 

 

https://youtu.be/0SmMRxO5B_0

 

https://youtu.be/mcR9F8P12t0


  • 0

hkuWlaA.jpg


#2
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Pompki nie dadzą Ci umiejętności balansowania ciałem, a wchodzenie i schodzenie wzmocni Twoje barki. Staraj się wejść nogami po ścianie - jak najbliżej - wcisnąć barki w podłogę (tak by dotykały uszy), napnij pośladki, podkul miednicę, obciągnij stopy, zadrzyj palce u rąk. Dotykając tylko stopami i głową utrzymuj tą pozycję. Kolejne, Twoje wybicie jest zbyt chaotyczne. Staraj się kontrolować ten ruch, niżej wideo, które bardzo mi pomogło nauczyć się wybicia z uniku podpartego.

https://www.youtube....h?v=NsrdPqS_gWk


  • 0

#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Mi to wygląda tak jakbyś po prostu nie miał podstaw. Cofaj się do hollow body i ćwicz tą pozycję. Stawaj przy ścianie i ucz się w pozycji do góry nogami spinać brzuch, robić tyłopochylenie miednicy, napinać pośladki, nogi, aż do palców itd. Generalnie jesteś jak gotowany makaron i dlatego lecisz, a że na tą jedną stronę? bo wybijasz się tą stroną i lewa noga pierwsza leci do tyłu :) Jednym słowem wróć do podstaw bo tak to będzie Ci bardzo ciężko!


  • 0

#4
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

no w sumie rzecz biorąc HollowBody nigdy nie robiłem, dopiero od zeszłego tygodnia zacząłem, po głównym trneingu obwodowym robić hollow body, rozjazdy i mostki


  • 0

hkuWlaA.jpg


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hollow body to najważniejsze ćwiczenie pod handstand. W gruncie rzeczy przy staniu na rękach robisz bardzo podobny ruch. Moim zdaniem rozjazdy i mostki nie są potrzebne do HS. Wystarczy Ci hollow body i praktykowanie odpowiedniego ustawienia ciała przy ścianie. Z czasem próbuj lekko odepchnąć się jedną nogą i stabilizować pozycję. To Ci da solidne podstawy do ładnego stania na rękach, a nie januszowego banana i gibania się na wszystkie strony jak rozgotowany makaron :)


  • 0

#6
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

okej, dzięki za pomoc, w takim razie cofam się do hollowbody oraz prób przy ścianie


  • 0

hkuWlaA.jpg


#7
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzisiaj zmodyfikowalem moje cwiczenie i zaczynam robić dziennie tak:

#1 rozgrzewka
#2 hollowbody 30sek,od razu archbody 30sek i deska bokiem 30sek na każdą stronę
#3 3serie po 30sek brzuchem do ściany z wszystkimi częściami ciała napiete ,palce u stop z cecha gimnastyczną itp. itd.
#4 2 serie plecami do ściany i same próby wciskania opuszkow żeby oderwać nogi od ściany , poprzez siłę opuszków/przedramienia

Pierwszy trening zaliczony,myślę ze moze zadziała po czasie 1f642.png


  • 0

hkuWlaA.jpg


#8
Hedgehog

Hedgehog

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów

Najważniejszym aspektem w treningu stania na rękach jest częste próbowanie, tak samo jak będąc dzieckiem nauczyłeś się chodzić/stać na nogach dzięki próbowaniu ;)

Według mnie powinieneś po prostu jak najczęściej próbować, kiedy tylko masz wolną chwile i wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. A jeśli już robisz trening typowo pod to, to zalecam najpierw wykonywać wolne stanie na rękach, a potem pompki i stanie przy ścianie. Robiąc tak jak dotychczas, wypompowywujesz barki i nie masz już tak dużo siły (po pompkach) kiedy podchodzisz do prób wolnego stania na rękach.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych