Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

"Fast Strenght" - Daniel Vadnal (FitnessFAQs).

drabiny siła

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 posts
"Fast strenght" - metoda "W" Daniela Vadnala (FitnessFAQs)
 
 
Chciałbym stworzyć dla siebie plan na lipiec. Aktualnie jestem w Niemczech na miesiąc (praca wakacyjna) i trochę brakuje mi treningów.
 
Jest to tylko inspiracja tą metodą. W kilkuminutowym wideo nie ma zbyt wiele szczegółów.
 
Trzy ćwiczenia:
-pistolet z przeciwagą
-pompki hollow (hollow utrzymywane przez całą serię, tak jak pisał philix o "prosach z Bułgarii")
-podciąganie hollow.
 
Zastanawiam się jeszcze jak rozłożyć to w tygodniu i jak w tym progresować.
Podciągam się na podłożu od balkoniku schodowego, aktualnie jestem na miesiąc w Niemczech i na poddaszu na klatce jest taki "balkonik". Niestety przedramiona są zablokowane,ale chwytam się tylko zgiętymi palcami tak naprawdę. Zrobienie pięciu powtórzeń jest ultra ciężkie. Dodatkowo nie używam palca wskazującego prawej ręki,
bo kończę leczyć zastrzał.
 
Proszę was o:
-propozycje progresji (ćwiczenia)
-przykładowy rozkład w tygodniu.
Nie chcę zbyt dużej intensywności, bo nie trenowałem według planu od połowy czerwca.
Może być 5 razy w tygodniu lekko lub 3 razy ciężko, ale nie mam pomysłu jak to ułożyć. (obojętnie czy fbw czy góra/dół czy ppl)
 
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Zaczynam od W3 i dochodzę do W5, a następnie utrudniam ćwiczenie?
 
Chcę trenować tą metodą, ponieważ bardzo mi się spodobała. Uwielbiam drabiny - szybko i skutecznie.
  

Jest to tylko inspiracja tą metodą. W kilkuminutowym wideo nie ma zbyt wiele szczegółów.


Edited by sogeftw, 04 July 2016 - 01:00 AM.

  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,145 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Chętnie Ci pomogę, podciąganie na balkonie jest spoko, siłę placów, przedramion sobie niezłą wyrobisz, co do zastrzału, bardzo Ci współczuje, wiem co to jest bo sam to nie dawno miałem, masakra ;D

Ja Ci porponuję tak FBW 3 razy w tygodniu, ciężkie treningi, jak chcesz moga być drabinki, progresja ćwiczeń to kwestia tego co chcesz osiągnąć jak siłę to zwiększaj trudność ćwiczenia, np. w pistoletach obciążenie oddawaj, w pompce rozłożenie rąk czy nóg, czy jakieś obciążenie na plecy, a podciąganiu rozłożenie rąk, nóg czy też obciążenie a wytrzymałość to większa ilość powtórzeń, tak czy siak podciągając się z obciążeniem wzrośnie Ci to i to.

 

Jak nie chcesz dużej intensywności to rób przerwy minutowe. 


  • 1

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,213 posts

Wszystko zależy od Twojego poziomu. Podciąganie w hollow jest minimalnie trudniejsze od standardowego. Pompki w hollow to już zupełnie inna sprawa. Progresując do nich możesz na kolanach, w lekkim rozkroku albo z pomocą gumy. 

 

Jak najbardziej widzę tutaj FBW 3x w tygodniu: najpierw pistolety, a później słabsza strona, tzn jeżeli gorzej u Ciebie z podciąganiem, zaczynasz od podciągania i na koniec pompki. Do tego po treningu możesz dodać 2-3 serie hollow body hold, kołysek hollow i skłonów tułowia w odcinku piersiowym ( coś jak spięcia w hollow ).

 

PS. Prosy to były z Bolonii ( miasto we Włoszech ) :D

 

Zajrzyj tutaj:

 


  • 1

#4
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 posts

Dzięki za rady. Rozplanuje to w ten sposób:

Poniedziałek:

pistolet z przeciwagą

podciąganie w hollow

pompki w hollow

Środa:

to samo

Piątek:

to samo.

 

Pod koniec treningów lub w dni wolne porobię sylwetki, o których mówił philix, dodając trzy odpowiedniki "odwróconego" hollow.

Przerobię sobie pierwsze cały tydzień z tym W3(od środy zacznę), później ewentualnie pomyślę jak to rozplanować. Idealny plan na papierze jest niczym bez praktyki.

Jeżeli chodzi o pistolet, dojście do idealnego dużo mi zajmie. Pompki w hollow będę utrudniać przez rozstaw rąk lub też wychylenie do przodu. Przy podciąganiu będę powoli dochodził do podciągania w l-sit.

Jak dobrze będzie mi się ćwiczyć tym planem, to będę nim szedł nawet do W9,W10, co będzie sprzyjało wytrzymałości.


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,213 posts

Co tydzień możesz zmieniać kolejność pompki-podciąganie. Przy pompkach nie musisz się wychylać aż tak bardzo, wystarczy minimalnie albo nawet prostopadle po podłoża. W przyszłości dąż do pseudo planche push ups.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: drabiny, siła

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users