Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

mostek do poprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Panowie proszę o uwagi co do tego mostka.Mniej więcej wiem co poprawić ale chętnie wysłucham opinii.  Wiem, że kiepski ten mostek ale dopiero zacząłem i dla mnie to i tak sukces hehe. Sorry za bardzo słabą jakość obrazu!


  • 0

#2
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Ale nic nie wstawiłeś:-D

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

sorry coś się pochrzaniło... :)


  • 0

#4
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

spróbuj lekko wyprostować kolana, i leciutko obciągnąć palce, tak żeby przechylić się trochę bardziej na ręce.


  • 0

#5
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Jest nieźle Remix, potraktuj poprawę w zakresie ruchu bioder jako priorytet i będzie git. Polecam rozciąganie kanapowe, mistrzowskie ćwiczenie :-) robisz dużo HSPU to barki możesz mieć też pospinane konkretnie.
Progresja do mostka ze skazanego + rozciąganie tych stawów i za kilka tygodni to ogarniesz.
  • 0

#6
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

o! dzięki! Szczerze to sam byłem zaskoczony, że jakoś poszło a potem przeczytałem jeszcze raz rozdział ze Skazanego i tam stoi, że przed mostkami trzeba ogarnąć wpierw w miarę przysiady i wznosy nóg. No i faktycznie tak było w moim przypadku. Eh wrzucam te mostki bo plecy meeega ważne


  • 0

#7
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Żeby nie było, formę musisz poprawić, bo narazie to tak jak byś robił 1/3 ruchu w HSPU ;-) plecy ważne, jak ćwiczysz ćwiczysz brzuch żeby nie było dysproporcji, to tak jak bym robił tylko pompki bo odciąganie jest za trudne.
Ja zamiast statycznego mostka robię obroty na ścianie lub oparciu kanapy, a przy wznosach nóg z głowy czuje że plecy męczą mi się szybciej niż brzuch.
Zejścia po ścianie też są niezłe. Coś u Ido możesz podpatrzeć, do capoeiry mostek to jak przysiad w crossficie :-)
  • 0

#8
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

a nie no spoko! Wiem, że na razie jest słabo i dużo roboty:) Nie mogę jeszcze rąk w pełni wyprostować itp. Ale cieszę się bo kilka miechów temu w ogóle bym w górę nie wyszedł przy mostku


  • 1

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Forma nie najlepsza, ale najważniejsze że idziesz do przodu, żeby jeszcze dopracować to praca nad mobilnością barków myślę się kłania bo w pełnym mostku powinny barki być mocniej wygięte w kierunku tyłu głowy, czyli coś jak w staniu na rękach.


  • 0

#10
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
a nie no spoko! Wiem, że na razie jest słabo i dużo roboty:) Nie mogę jeszcze rąk w pełni wyprostować itp. Ale cieszę się bo kilka miechów temu w ogóle bym w górę nie wyszedł przy mostku


To faktycznie dobry progres, powodzonka.
  • 0

#11
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Forma nie najlepsza, ale najważniejsze że idziesz do przodu, żeby jeszcze dopracować to praca nad mobilnością barków myślę się kłania bo w pełnym mostku powinny barki być mocniej wygięte w kierunku tyłu głowy, czyli coś jak w staniu na rękach.

Zgadza się. Bary spięte ostro i muszę to porozciągać. Dzięki za odpowiedź!:)


  • 0

#12
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Progresja ze skazanego do mostków jest dobra. Przynajmniej ćwiczenia, bo moim skromnym zdaniem progi przejścia za wysokie, ale co kto lubi. Ja robiłem mostek do pozycji z 4 kroku a potem kilka "pompek" w tej pozycji, tzn do pełnego mostka i z powrotem głowa na ziemię, pomogło. Bardzo pomaga też ściskanie pośladków i rozciągnięcie zginaczy bioder przed mostkami i wypychanie z pięt (na boso może być Ci łatwiej) i z nasady dłoni. 


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dzięki! No mostek krótki to już od dawna robię. Poczytałem trochę co Tsatsoulin na ten temat i to samo co ty nawija-opierać się na dłoniach nie palcach i rozciągać biodra


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych