Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Muay Thai + gimnastyka + kettlebell, jak połaczyć?

muay thai gimnastyka kettlebell sztuki walki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
  1. Wiek - 18
  2. Płeć - mężczyna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) - 168cm, 54kg, około 10% bf
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - Systematyczne treningi kalisteniki przez ostatnie 4 miesiące, aktywnie na wfach :)
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) - tak
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) - I tu właśnie ciężko jeśli chodzi o wyznaczenie celu. Od 3 miesięcy prowadzę trening siłowy, wcześniej ogólnorozwojowy. Niedawno zakupiłem kółka gimnastyczne i chciałem zacząć trening na nich pod pozycje statyczne (FL, BL, L-sit, planche), ale od dawna też chciałem zacząć trening muay thai. Właśnie się dowiedziałem, że w ten wtorek startuje nowa grupa początkujących w Muay Thai. Zastanawiam się jak połączyć te treningi w całość i czy to w ogóle możliwe. Chciałbym osiągnąć dobrą (coś ponad poziom amatorski) formę w muay thai, jak i potrafić wykonać pozycje statyczne. Chcę również dołączyć do mojego treningu kettlebell, ponieważ świetnie uczy pracy biodrami.
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) - praktycznie codziennie
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). - jadam LCHF, zero słodyczy, alkohol raz na kilka miesięcy, pijam jedynie wodę, kawę i herbatę. Drobne ilości przetworzonych produktów, bo od czasu do czasu zjem masło orzechowe.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie - Nie mam konkretnego planu, bo nie mam na tyle doświadczenia by to połączyć. Planuje trening muay thai 2 razy w tygodniu (tyle na razie będzie mieć grupa początkująca, w soboty proponują cross training, ale ja wszystkie potrzebne przyrządy poza sztangą np. do martwego ciągu mam w domu, a w dodatku zbierają się tam na godzinę wszystkie grupy i będzie duże zamieszanie).  Dodatkowo jakieś rozciąganie ze dwa, trzy razy w tygodniu. I oczywiście praca na kółkach, jakiś dynamiczny trening siłowy i trening z kettlebell. Raz w tygodniu mógłbym dodać również rekreacyjny wypad na basen.

Liczę na pomoc i będę wdzięczny za wszystkie opinie :) 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Im lepsza regeneracja tym na więcej będziesz mógł sobie pozwolić, wyznacz sobie ilość dni, w które będziesz mógł odbyć treningi - od tego zależy cała reszta planu. Mogą to być cztery dni w tygodniu, a może to być sześć dni - zależnie od organizmu o charakteru treningów. Weź pod uwagę ostatnie treningi i na ich bazie spróbuj coś zmodyfikować. Jak nie masz pomysłu to podrzuć ostatni tydzień treningów, coś wymyślimy.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Ostatni tydzień wyglądał tak, że codziennie się podciągałem (coś ala smarowanie gwintów) + gdy znalazłem chwilę czasu to praktykowałem handstand. Poszczególne dni tygodnia wyglądały tak:

Poniedziałek:

-Pistolety 4, 4, 3, 3, 3

-Pompki na jednej ręce z oparciem drugiej na kółkach 4, 4, 3, 3, 3

 

Wtorek:

Pozycje statyczne: Front lever, back lever, l-sit

 

Środa:

-TGU

-Pompki na jednej ręce z oparciem drugiej na kółkach 4, 4, 3

-Swingi oburącz 10x10 z przerwami na oddech między seriami

 

Czwartek:

Pozycje statyczne: Front lever, back lever, l-sit

 

Piątek:

-Pistolety: 4, 4, 4, 3 3

-Pompki z klaśnięciem 5x5 (tutaj wyjątkowo taki rodzaj pompek, miałem akurat ochotę na tego typu trening)

 

W sobotę nie trenowałem, ponieważ przez piątek i sobotę miałem rozregulowany sen, więc sobie odpuściłem. Natomiast dzisiaj, w niedzielę, wziąłem się wreszcie za porządne rozciąganie z książka Pavla, ponieważ zmotywowany jestem rozpoczęciem nowego semestru muay thai. Jak nigdy nie lubiłem rozciągania, to dzisiaj mi się podobało i chyba będę wykonywał je częściej :)


Użytkownik warrumin edytował ten post 26 czerwca 2016 - 18:27

  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Na pewno ci polece pojsc na ten cross training, pójdź-zobacz-zdecyduj. Na pewno przyda sie pod muay thai, poprawisz szybkość i czas reakcji, wytrzymałość mięśniowa i wydolność beztlenowa,.i eksplozywnosc, bedziecie trenować z trenerem i kazdy trening powinien być inny. Jest to wymagający rodzaj treningu, ale efekt koncowy jest zadawalajacy.

Oraz takie narzedzia w regeneracji jak czeste rozciąganie calego ciala, walel do rolowania, prysznice zimne, sauna sucha, basen, kąpiele solne, medytacja, dieta funkcjonalna, nawodnienie beda przydatne.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Okej, spróbuję pójść na cross training i zobaczę jak to wygląda, mimo tego, że nie przepadam za tłumami, a większość potrzebnych rzeczy mam w domu. Czym jest dieta funkcjonalna? I czym się różni cross training od crossfitu? Mam nadzieję, że na cross trainingu nie będę robił podciągania bujając się, bo z tym kojarzy mi się crossfit :P
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Okej, spróbuję pójść na cross training i zobaczę jak to wygląda, mimo tego, że nie przepadam za tłumami, a większość potrzebnych rzeczy mam w domu. Czym jest dieta funkcjonalna? I czym się różni cross training od crossfitu? Mam nadzieję, że na cross trainingu nie będę robił podciągania bujając się, bo z tym kojarzy mi się crossfit :P

Chodzilo mi o odpowiednie odżywienie organizmu, tak zeby niczego mu nie zabrakło, przy duzej aktywność jedzenie ma ogromne znaczenie.

W grupie masz trenera, jest wieksza motywacja, dasz z siebie wiecej i zdeterminowany bedziesz, masz dodatkowy sprzet jak, młoty, liny, opony, gumy, plotki, drabinki,
Koncentrujesz sie na treningu a nie gadaniu miedzy przerwami.

Cross training przy sztukach walki to trening przekrojowy, trener muay thaia powinien tak dobrać ćwiczenia ktore beda przydatne i użyteczne i odzwierciedleniem czy symulacja treningu/zawodów w muay thai.
Mysle, ze nie bedzie na każdym treningu podciągnięc.
Czasami trener daje do wyboru typ podciągnięc.




Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Okej, spróbuję pójść na cross training i zobaczę jak to wygląda, mimo tego, że nie przepadam za tłumami, a większość potrzebnych rzeczy mam w domu. Czym jest dieta funkcjonalna? I czym się różni cross training od crossfitu? Mam nadzieję, że na cross trainingu nie będę robił podciągania bujając się, bo z tym kojarzy mi się crossfit :P


I jak tak wypad tobie cross training?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Byłem kilka razy, ale nie przypadła mi forma treningu do gustu. Wszystko było robione na szybkość i ilość :/ Myślę, że to kwestia podejścia trenera. W przyszłości prawdopodobnie spróbuję crossfitu raz jeszcze, ale jak znajdę zajęcia ze sprawdzonym trenerem  ;)


  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Byłem kilka razy, ale nie przypadła mi forma treningu do gustu. Wszystko było robione na szybkość i ilość :/ Myślę, że to kwestia podejścia trenera. W przyszłości prawdopodobnie spróbuję crossfitu raz jeszcze, ale jak znajdę zajęcia ze sprawdzonym trenerem  ;)

Ooo bardzo dobrze, to mi sie podoba, byles, sprawdziles jak jest i zdecydowales. I masz swoje zdanie.
A nie, ze ktos cos poczytal, obejrzal i ma pseudo opinie.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muay thai, gimnastyka, kettlebell, sztuki walki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych