Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan Treningowy biorący pod specyficzne uwarunkowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
kassidi

kassidi

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
  1. Wiek: 28 lat
  2. Płeć:Mężczyzna
  3. Wzrost i waga 175 CM, 79 kg, Fat na poziomie 16-17%
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat> OD 5 lat szarpany styl treningów. 4 operacje kolana. MIędzy operacjami zaliczone treningi siłowe typu FBW, Split,Push&Pull.  ok 12 mc Crossfitu. 14.12.2015 ostatnia operacja (przed nią właśnie Crossfit ok 12 mc). Obecnie od 3 mc oprócz rehabilitacji regularnie treningi. Wcześniej wiele piłka nożna i siłownia.
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości> wspomniane 4 operacje kolana( nie ja gapa, lekarz mi zepsul kolano podczas 1 operacji i tak się ciągnęło za mną :/) w ciągu ostatnich 5 lat. Aktualnie jestem gotów do sportu, na tyle, że dostałem pozwolenie od lekarza na Crossfit, Kalistenike, Siłownie, Bieganie a nawet kitesurfing. nie mogę uprawiać tylko sportów zespołowych. Rehabilitacje kończę z końcem czerwca.
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy?> Tak
  7. Cel treningowy:  Aktualnie głównie redukcja Fatu.  Zrobienie HSPU, Wzrost siły ramion, Poprawa wyników w podciąganiu (ukierunkowanie na wytrzymalosc i sile). Przygotowanie do ćwiczeń gimnastyczno-kalistenicznych wykorzystywanych  Crossficie (na jesień planuje powrót). Dalsza odbudowa siły i masy mięśniowej Czworogłowego uda. 
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi Chciałbym się aktualnie zamknąć max w 4 treningach, ale optymalnie będzie 3 ze względu na wspomniane dopiero powracanie do sportu> aczkolwiek idzie to bardzo szybko.
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Ułożyłem Diete w rozkładzie 35%WW/30B%/ 35% T (testuje od niedawna, wczesniej rozklad 40:30:30 i bylem b.zadowolony).2800 kcal (uwzględnia deficyt) 
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie: Kwiecień: trening obwodowy (bardzo szybkie wdrożenie i adaptacji mięśni).od  2 miesięcy> trening kalisteniczny dla początkujacych (inny portal) na poprawę siły i wyników w podciąganiu i pompkach+rehabilitacja 2xw tygodniu.  Planuje roztrenowanie na początki lipca,a potem skupienie się na redukcji fatu, poprawie kondycji i wytrzymalości i dalszym wzmacnianiu ramion. Plan wygląda tak:
  11. A Push -Poniedziałek

    1.       L HSPU 4 s max liczba powtórzen w każdej serii jaką jestem w stanie zrobić (2-3 min przerwy)

    2.       Stanie  na rekach 5x30 sekund

    3.       Pompki z jedną ręką na podwyższeniu 5X5

    4.       Dipy na poręczach 5X5

    5.       Przysiady  z ciężarem 4x8

    6.       Bułgarski przysiad jedną nogą ( chęć wzmocnienia przyśrodkowej głowy) 4x12

    7.       Wznosy wyprostowanych nóg 3 serie max

    8.       Hollow 5X30 sekund

     

     

    TRENING KONDYCYJNY  3 serie, miedzy nimi 4 min odpoczynku - Środa

    1.       Kettlebell Swing 1min

    2.       Skakanka 1min

    3.       Kettlebell Press 1min

    4.        Skakanka 1 min

    5.       Mountain Climbers  1min

    6.       Skakanka 1 min

    7.       Skoki na jednej nodze z wykroku (na przemian każda noga> fajne cwiczenie z rehab) 1 min

    8.       Skakanka 1min

    9.       Burpees  1min

    10.   Skakanka 1min

     

    B Pull- Piątek

    1.       Podciąganie nachwytem 5x5

    2.       Podciąganie wąsko 4 serie max

    3.       Podciąganie australijskie  4 serie max

    4.       Martwy ciąg na prostych nogach 4 x8

    5.       Uginanie nóg w leżeniu 4x12

    6.       Spięcia na palce 4x15

    7.       Spięca brzucha 3 serie max

    8.       Plank 5x30
  12. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp)http://kalistenikapo... doświadczenia.
  13. Pytania do planu: NIe ma co się oszukiwać, ręce zawsze pod względem siły i wytrzymałości odstawały od nóg czy od klaty. Wiem, że w treningu push&pull, sensownie byłoby nogi wydzielić, ale na ten moment na odbudowę czworogłowego najlepiej na mnie działają bodźce dostarczane kilka razy w tygodniu. Trening oparty na masie własnego ciała zacząłem 2 miesiące i traktuje go jako świetne przygotowanie do elementów które mi sprawiały najwięcej trudności na crossficie czyli ćwiczenia gimnastyczne (drążki, HSPU, czy MU). Na ten moment nie wyobrażam sobie 4 treningów, jeszcze się adaptuje do wysiłku fizycznego. Zależy mi obecne na połączeniu rozwoju skilla HSPU, budowaniu siły&wytrzymałości ramion i powolnej odbudowie kondycji. Co sądzicie o tym planie? Z góry dziękuje za wszelki feedback.

Użytkownik kassidi edytował ten post 24 czerwca 2016 - 06:39

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych