Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Aminokwasy BCAA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Mam pytanie o wasze doświadczenie z Aminokwasami BCAA. Kto z was stosuję i jaką firmę polecacie.  


  • 0

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jak nie jesteś zawodowcem to nie potrzebujesz BCAA. Wystarczy zimny prysznic po treningu, minimum 7 godzin snu i odpowiednie odżywianie.


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Jak masz 3-4 treningi na dzień to może być przydatne, jak nie to daruj to sobie, jajkami pozywisz się lepiej
Np rano biegasz, wieczorem siłownia potem muay thaï, bądź wieczorem cross fit i następnie zapasy i boks angielski. Tzn wieczorem okolo 3-4-5 godzin treningu masz, nie wychodzisz z sali xD.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Czyli odradzacie używania Amino. Chciałem się dowiedzieć czy po stosowaniu macie/mieliście lepsze efekty i szybszą regenerację. Dostałem w gratisie do witamin 2 dawki aminokwasów i zaciekawiłem się tym tematem. 


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Zużyłem kilka opakowań różnych producentów i prócz przyjemności ( smak i myśl, że będą efekty ), efektów nie było. Tzn może i były, ale teraz bez BCAA w proszku też się wyrabiam z regeneracją.


  • 0

#6
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Po latach treningu na siłowni i stosowania różnych suplementów to szczerze jak przemyśle tylko po kilku odczułem realne działanie...myślę ,że aminokwasy nie należą do tej grupy kosztują nie mało i nawet jakieś badania czytałem i ciężko tak naprawdę stwierdzić czy są coś warte czy nie choć w praktyce powinny być super. Można zjeść porządny posiłek i darować sobie zażywanie tego. Może trenując bardzo intensywnie by się przydały ,ale tak jak koledzy wcześniej napisali są raczej zbędne.


  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Na poziomie amatorskim nie ma sensu żadne używanie suplementów. Tego typu rzeczy stają się niezbędne dopiero po przejściu na zawodowstwo i przy treningach po parę razy dziennie i to też tylko dlatego, że wszyscy używają chemii więc bez niej tak jakby nie masz za dużych szans osiągnąć szczytów. Taki świat się zrobił, że wynik determinuje wszystko, a zdrowie i "uczciwa" praca są gdzieś przy końcu listy.


  • 0

#8
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Post powstał parę miesięcy temu, ale i tak odpiszę.

Ja używam BCAA i zauważyłem bardzo dużą różnicę, polecam spróbować każdemu, kto nie próbował. Dalej mam zamiar je stosować. U mnie regeneracja bardzo przyspieszyła, odczuwalnie mniejsze zakwasy i więcej energii po treningu. DOMS'y też zauważalnie mniejsze, mimo braku zmiany w planie treningowym.

Sam nie jestem fanem faszerowania się chemią i magicznymi specyfikami, ale BCAA używam i szczerze polecam. Nawet jeżeli połowa tych efektów to placebo.

Mimo sporo większej "zalecanej" ilości na opakowaniach, ja sam używam 10g zaraz po przebudzeniu i 10g po każdym treningu.

Spróbuj i sam się przekonasz jak na Ciebie działa.


  • 0

#9
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Opinie zbieżne widać, co do wcześniejszych postów.. Aminokwasy po prostu nasycą organizm do 100% chemia, fakt ale efekt zawsze będzie. Chociaż dawki po 20 g dziennie to dużo, bo jeśli przyswoimy z tego 4 g to już by było nieźle, resztę po prostu wydalimy:) bcaa jest drogie i idzie tego sporo, nie używam ale mam styczność z ludźmi którzy stosują suple na codzień. Nie jestem zwolennikiem chemii ale niektóre suple są spoko. I szczerze? Trochę mnie zatyka jak czytam, że suple czy bcaa to na poziomie zawodowym ... Wychodzi na to, że co drugi typek z siłowni startuje na mr Olimpia XD Suplementy to wspomagacze diety, czego trzeba, żeby ich używać i żeby efekt był zauważalny? DIETY:) Nie trzeba być zawodowcem czy robić kilku treningów dziennie, dieta i efekt suplementu będzie zauważalny, jeśli zjadasz wszystko to efekt jeśli w ogóle będzie to będzie osłabiony, jeśli jesz poprostu dużo i zdrowo, bez konkretnej diety to efekt będzie lepiej zauważalny a jeśli trzymasz ostrą dietę to będzie najlepszy efekt, proste i logiczne. Goście z siłki na którą chodzę piją te białka, wchodzą na cykle kreatynowe i stosują aminokwasy i po jednych widać po innych nie, a to tylko przez dietę, nie są to zawodowcy podkreślę:)

Merfi, teraz we wszystkim masz chemię, wcinaj kurczaki przez 2 mies. codziennie i zobacz co ci się z klatką stanie.. suty jak wentyle od Jeepa.. Chemia jest we wszystkim, i tak od niej nie uciekniemy, choć popieram naturalne podejście do treningów


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Post powstał parę miesięcy temu, ale i tak odpiszę.


Ja używam BCAA i zauważyłem bardzo dużą różnicę, polecam spróbować każdemu, kto nie próbował. Dalej mam zamiar je stosować. U mnie regeneracja bardzo przyspieszyła, odczuwalnie mniejsze zakwasy i więcej energii po treningu. DOMS'y też zauważalnie mniejsze, mimo braku zmiany w planie treningowym.


Sam nie jestem fanem faszerowania się chemią i magicznymi specyfikami, ale BCAA używam i szczerze polecam. Nawet jeżeli połowa tych efektów to placebo.


Mimo sporo większej "zalecanej" ilości na opakowaniach, ja sam używam 10g zaraz po przebudzeniu i 10g po każdym treningu.


Spróbuj i sam się przekonasz jak na Ciebie działa.


A jaka masz częstotliwość, intensywnosc oraz objętość treningowa?
Jak nie którzy mocno trenują objętościowo bądź intensywnie w tygodniu powyżej 15-20godz to po treningu czy przed może być za mało te skromne 10g.

Ja zrobię przed chwilą post workout drink w ten sposób:
* 600ml soku grejpfrutowego
* jedna srednia pomarańcza obrana ze skórki. (160g)
* 4 łyżki stołowe płynnego miodu (60g)
* 2 żółtka surowe (33g)
* szczypta soli himalajskiej
* 2 łyżki stołowe ostropestu plamistego (20g)

Wszystko razem zmiksowalem i wyszło około 1litra.
Jutro mam z rana wybieganie 26km w planie i na dojazd z 16kkm, po treningu powinno się przydać, a jakiego smaczne. :)
Są elektrolity, jest sod, są cukry, i jest białko. :)



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Chociaż dawki po 20 g dziennie to dużo, bo jeśli przyswoimy z tego 4 g to już by było nieźle, resztę po prostu wydalimy:)

 

Dipsiarz, niestety nie mam pojęcia jaką ilość aminokwasów wchłaniam. Podobno na 10g specyfiku 8g to aminokwasy. Na opakowaniu proponują 20g przed / w trakcie / po treningu oraz 20g rano. Wydaje mi się, że to zdecydowanie za dużo.
 

 

A jaka masz częstotliwość, intensywnosc oraz objętość treningowa?
Jak nie którzy mocno trenują objętościowo bądź intensywnie w tygodniu powyżej 15-20godz to po treningu czy przed może być za mało te skromne 10g.

Hannibal, aktualnie 4 treningi siłowe w tygodniu.

Czym kierujesz się robiąc te drinki potreningowe? Sam kiedyś robiłem sobie lody potreningowe (1 porcja - banan + dwa żółtka). W sumie to nie pamiętam czy działały hehe :P. Chciałbym przerzucić się znów na naturalne środki. Podpowiesz coś?


  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Hannibal, aktualnie 4 treningi siłowe w tygodniu.


Czym kierujesz się robiąc te drinki potreningowe? Sam kiedyś robiłem sobie lody potreningowe (1 porcja - banan + dwa żółtka). W sumie to nie pamiętam czy działały hehe :P. Chciałbym przerzucić się znów na naturalne środki. Podpowiesz coś?


Jak wiadomo, po treningu intensywnym bądź długim objętościowo potrzebujemy elektrolitow, białka i węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym.

Jak robisz trening silowy np 10x3 i jest krótki, mało wymagający, nie pocisz się, po treningu jesteś w stanie jechać daleko rowerem etc to nie potrzebujesz takiego napoju, moim zdaniem w tym przypadku będziesz jadł normalny posiłek wtedy kiedy poczujesz głód / zglodniejesz.

Myślę jak ze jak przykładowo ważysz w granicach poniżej 72kg to każdego komponentu możesz dać mniej.

Ja komponuje z soków owocowych np anansowy, jabłkowy, pomarańczowy, winogronowy ponieważ mają wysoki indeks glimemiczny i sporo pierwiastkow.

A owoce o dobrym składzie magnezu, sodu, wapnia i potasu: ananas, arbuz, banan, brzoskwinia, czarne jagody, jabłko, jezyny, melon, maliny, papaya, pomarańcza, truskawki, winogrona - z ilością sam musisz pokombinować.

Zamiast miodu chciałem dodać dekstroze bądź glukoze co by było idealnym rozwiązaniem, fruktoza w miodzie nie jest mi potrzebna. Ale nie miałem w zapasie, a cukru trzcinowego nie chciałem dawać.

Sól dodałem, ponieważ owoce mają go w sladowych ilościach.

No i dorzuciłem 2 żółtka, następnym razem dodam może z 4 żółtka - zawierają cały aminogram protein, enzymów, mikro i makro elementów.

Jeszcze zrobiłem coś takiego, do butelki 0.75l dodałem cytrynę i pomarańcze (oba ze skórką i umyte) (obie to połówki owoców) pokrojone aby do butelki weszły, i wlałem wodę i do lodówki postawiłem, ochladzajacy i zdrowy i naturalny napój do picia i jest naturalny osad na dnie :)
Kilka godzin musi postać, zanim będzie gotowy do picia, nic nie wyciskalem, tylko można potrzasnac co kilka godzin.




Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Merfi, teraz we wszystkim masz chemię, wcinaj kurczaki przez 2 mies. codziennie i zobacz co ci się z klatką stanie.. suty jak wentyle od Jeepa.. Chemia jest we wszystkim, i tak od niej nie uciekniemy, choć popieram naturalne podejście do treningów

Pierdolenie o szopenie. To Ty decydujesz o tym co kupujesz, gdzie kupujesz i jak jesz. Ja jem zdrowego zajebistego kurczaka i żadnych sutów jak wentyle od Jeepa nie mam. "Chemia jest we wszystkim, i tak od niej nie uciekniemy" - to takie same pierdolenie jak palacza, który kaszle i ledwo zipie i pierdoli, że nie rzuci bo "i tak od czegoś trzeba umrzeć". Jak chcesz mieć we wszystkim chemię to ją będziesz miał - proste jak sranie :)


  • 0

#14
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

ja po bcaa odnotowalem problemy ze snem, a w treningu nie czulem roznicy wiec odpuscilem sobie tego supla :)

imho lepiej te pieniądze przeznaczyć na wzbogacenie diety/ produkty lepszej jakości.


  • 0

#15
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Kilka dni temu zakupiłem jedno z mocniejszych bcaa 8-1-1. Momentalnie czuć różnicę w porównaniu do zwykłych 2-1-1.


  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Kilka dni temu zakupiłem jedno z mocniejszych bcaa 8-1-1. Momentalnie czuć różnicę w porównaniu do zwykłych 2-1-1.


A nie sprawdzales wersji 10-1-1?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nie mieli niestety. Póki co wystarcza 8-1-1, jestem bardzo zadowolony z efektów w połączeniu z odpowiednią ilością snu.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych