Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy potreningówka ma znaczenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hudino

Hudino

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Cześć mam pytanie czy potreningówka ma znaczenie. Czyli czy jak nie zjem potreningówki to bede miał spadki czy dalej przyrosty?(mięśni) i czy też jak zjem potreningówke np 4 h po treningu to też będzie dobrze czy nie?  


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Nie to forum kolego. :P


  • 0

#3
Hudino

Hudino

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Ale jak to czyli które jest odpowiednie?


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ale jak to czyli które jest odpowiednie?

Według mnie s*d.pl lub k*d.pl, raczej znasz. :P


  • 0

#5
Hudino

Hudino

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Znam ale myślałem że tutaj też się czegoś dowiem bo temu forum jakoś bardziej ufam ale okej napisze tam


  • 0

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Nie wiem skąd ten atak :) jeszcze są na tym forum osoby co stosują takie cus i również pracują nad sylwetka :)
  • 0

#7
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Mati!
Wez ty kurde tak ludzi nie atakuj na "dzień dobry", bo zniechęcasz do forum.
Nie mozesz po prostu wytlumaczyc co i jak?

Co do potreningówki to na moim przykladzie trenuje miedzy obiadem i kolacją więc to zależy czy skończe trening o w porach kolacji to zjem ją a jeśli nie to czekam godzine lub pół godziny i wtedy konsumuje, to zalezne o ktorej skoncze trenowac.

Nie kieruj się kulturystcznymi mitami.
  • 0

#8
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

To czy urośniesz zależy raczej od ogółu zjadanych kalorii i sposobu w jaki trenujesz. Myślę ,że jeśli zależy ci na masie mięśniowej to zjedz pełnowartościowy posiłek po treningu ,a olej jakieś dedykowane potreningówki np. carbo, stacki kreatynowe itd. Poza tym ich cena w zestawieniu do realnych efektów ich działania jest kiepska


Użytkownik Priest edytował ten post 31 maja 2016 - 11:56

  • 1

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Wiadomo, że posiłki przed i po treningu, kreatyna, białko, carbo, nadwyżka kaloryczna i inne cuda szybciej i lepiej wpłyną na budowanie masy. Na przykład ja robiąc trening nastawiony na wzrost wytrzymałości, ale wpieprzając ogromne ilości węgli, jogurty naturalne, szczególnie po treningu (czasami była to nawet 1 w nocy :D) zwiększyłem ciężar ciała o ok. 5 kg w 1,5 miesiąca, co z tego, że w conajmniej 1/3 był to tłuszcz :D

Teraz jestem trochę mądrzejszy i powiem Ci żebyś jadł kiedy jesteś głodny i nie do przejedzenia, jeśli zaraz po treningu nie jesteś głodny to nie jedz, niczego Ci nie ubędzie, ale czasem organizm się domaga i mimo, że jadłeś niedługo przed treningiem, zaraz po nim jesteś głodny - wtedy jak już mówiłem zjedz. Kolejną niemniej ważną rzeczą jest żeby nie jeść śmieci tylko pełnowartościowe posiłki (niezależnie od pory dnia czy korelacji z treningami) czyli nie na każdy posiłek kurczak z ryżem (czy ryż z kurczakiem  :lol:), nie mam nic przeciwko kurczakom, ale nie należy się bać takich produktów jak tłusta wołowina, wieprzowina czy żółtka jajek (jak widzę na yt jak idioci je wywalają do zlewu to mnie krew zalewa), bo te produkty mają najlepszy skład aminokwasowy, w żadnym białku serwatkowym czy innym proszku tego nie znajdziesz :)


  • 0

#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

carbo, nadwyżka kaloryczna i inne cuda szybciej i lepiej wpłyną na budowanie masy.

 

Tłuszczowej chyba. Śmieszne jak większość tych pseudo kulturystów najpierw zalewa się tłuszczem, a potem redukują i obwody mają prawie identyczne jak przed cyklem 'masowym'.


  • 0

#11
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Tłuszczowej chyba. Śmieszne jak większość tych pseudo kulturystów najpierw zalewa się tłuszczem, a potem redukują i obwody mają prawie identyczne jak przed cyklem 'masowym'.

Miałem na myśli masę jako ciężar ciała :D Generalnie i tak większe znaczenie mają hormony, dlatego w wieku 16-20 lat zrobienie x masy mieśniowej zajmie nam dużo mniej niż w wieku 30+


  • 0

#12
czloksss

czloksss

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Potreningówka ma ogromne znaczenie, zjadaj najlepiej po treningu. Inaczej się wolniej rośnie


  • 0

#13
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

A co sie stanie jak sie zje potreningowke przed treningiem? Czy miesnie pomysla, ze juz po treningu i urosna przed treningiem i sie zrobi wiecej powtorzen?


  • 0

#14
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Potreningówka ma ogromne znaczenie, zjadaj najlepiej po treningu. Inaczej się wolniej rośnie

Jak dobrze, że mój organizm tego nie wie i po prostu robi swoje. Chociaż teraz zacząłem się martwić bo może skoro to przeczytałem to moje ciało weźmie to sobie do siebie i zwolni :( cholerka.


  • 0

#15
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Miałem na myśli masę jako ciężar ciała :D Generalnie i tak większe znaczenie mają hormony, dlatego w wieku 16-20 lat zrobienie x masy mieśniowej zajmie nam dużo mniej niż w wieku 30+

Ja czytałem, że raczej odwrotnie. Z wiekiem metabolizm zwalnia i łatwiej masę zrobić bo taki młody co zje to spali w try miga:) Tak przynajmniej w "C-mass" podają. Jak chodzi o mnie to zazwyczaj po treningu muszę coś zarzucić bo głodny jestem. Przeważnie są to ze 2 banany albo coś innego w tym stylu


  • 0

#16
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja czytałem, że raczej odwrotnie. Z wiekiem metabolizm zwalnia i łatwiej masę zrobić bo taki młody co zje to spali w try miga:) Tak przynajmniej w "C-mass" podają. Jak chodzi o mnie to zazwyczaj po treningu muszę coś zarzucić bo głodny jestem. Przeważnie są to ze 2 banany albo coś innego w tym stylu

"Masę" buduje głównie hormon wzrostu, testosteron, igf-1 i generalnie hormony, które są powiązane z tak zwanymi procesami anabolicznymi komórek mięśniowych. W wieku do ok 25-30 lat hormonu wzrostu w organiźmie mężczyzn jest od cholery, a po 30tce następuje nagły jego spadek. Stąd słynne "przecież jem jak jadłem, ruszam się tyle ile ruszałem, a 10 kg i 20cm w pasie więcej? Jak to możliwe? :)

Jak się nie trudno domyślić z tego właśnie względu osobie młodej (która ma wysoki poziom hormonów) jest zdecydowanie prościej zbudować masę mięśniową i zdecydowanie trudniej nabrać tkanki tłuszczowej. Osobie starszej zupełnie odwrotnie. Nie mniej jednak oczywiście to jest żadna wymówka by być spasionym 40-to latkiem :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych