Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front lever


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
DEYV

DEYV

    Instagram: deyv_pl

  • Użytkownik
  • 32 postów

Witam jak zniwelować ból w dolnej częsci pleców przy próbach robienia fronta? Na zgiętych łokciach wyrzymam 3s na prostych wcale ale po kilku razach bolą mnie plecy właściwie kręgosłup dolna część  - nie jest to ból nie do zniesienia ale przeszkadza. Czasami jeżeli wykonuję pracę przydomowe np łopatą to też bolą. Polecacie jakieś ćwiczenia na tę partię pleców? 


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Gorący prysznic po treningu i skłony rękoma do nóg, mnie bolało po środku pleców jak się skręcałem w prawo lub w lewo. ;)

A na zgiętych nawet nie próbuj, potem będzie ci trudno zachować maksymalnie proste, zaufaj komuś kto osiągnął fronta już jakiś czas temu na 15 sekund. :P


  • 0

#3
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
Na lędźwia mostki, wznosy tułowia/nóg/obu w leżeniu przodem, wznosy nóg w leżeniu przodem na podwyższeniu (ja osobiście preferuję między poręczami do dipów, ale radzę wziąć coś miękkiego pod biodra), atlas ćwiczeń jest w miarę bogaty. Z mniej znanych trifecta P. Wade'a (mostek+l-sit+skręt wszystko w odpowiedniej progresji) - mi ta sekwencja pomaga, a ze względu na pracę siedzącą często bolą mnie dolne i górne partie pleców. Z tym, że z lsitem nie mogę przesadzać bo też rwie w plecach ze względu na mało siły :) co do fronta to jak na moją głowę za mało siły w korpusie i przez to plery ciągną. Cofnij się w progresji i popracuj nad hollow body, żeby się plecy nie wyginały.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
DEYV

DEYV

    Instagram: deyv_pl

  • Użytkownik
  • 32 postów
Dzieki bardzo za pomoc
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych