Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Drążek podczas MU - niestabilny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

Witam,

 

Mam takie pytanko bo we wtorek udało mi się przełamać do MU i jestem podekscoytowany, wiem że dla wielu to nic wielkiego ale jestem szczęsliwy,

jednak zauważyłem że przy MU lub dipach na drązku gdy juz sie tam dostałem drążek się chwieje. Nie sądziłem, że może być taki problem bo do tej pory

tylko się podciagalem i ani drgnął. Czy znacie na to jakiś pomysł jak go usztywnić? :)


  • 0

hkuWlaA.jpg


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jaki masz ten drążek? Jakiś trzepak? 

Jeśli przy podciąganiu się nie ruszał to chyba nie jest to aż takie znaczne, jeśli go nie będziesz usztywniał to musle-upy będą trudniejsze, a co za tym idzie bardziej efektywne, ponadto będą pracować mięśnie odpowiedzialne za stabilizację, które przy stabilnym środowisku (drążku) nie pracują lub robia to mniej. Jeśli opanujesz MU na trzęsącym się drążku zwykłe będą tylko fraszką, poza tym na różnych zawodach nie zawsze są idealne warunki więc będziesz na takie zdażenia przygotowany :)


  • 0

#3
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

ale on naprawdę się trzęsie :D


  • 0

hkuWlaA.jpg


#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ale wciąż nie odpowiedziałeś jaki masz ten drążek, nie mam pojęcia jak go usztywnić bez takiej informacji :D


  • 0

#5
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

no ja mam tak że mam dwie grubsze rurki wprowadzone w ziemie i zabetonowane i lekko nad ziemią i do nich są wsadzone dwie rurki od drążka już te właściwe

i to jes tam śrubą przyomocowane, więc myślę, czy by nie pomogło dkręcenie tej śruby i jeszcze np zaspawanie tych 2 rurek ze sobą?


Użytkownik Methodical edytował ten post 26 maja 2016 - 18:27

  • 0

hkuWlaA.jpg


#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

no ja mam tak że mam dwie grubsze rurki wprowadzone w ziemie i zabetonowane i lekko nad ziemią i do nich są wsadzone dwie rurki od drążka już te właściwe

i to jes tam śrubą przyomocowane, więc myślę, czy by nie pomogło dkręcenie tej śruby i jeszcze np zaspawanie tych 2 rurek ze sobą?

Musisz zaobserwować gdzie się buja i coś zaradzić, jak te rurki w ziemi się ruszają to pozostaje albo wkopać głębiej, albo dolać więcej betonu. Jeśli trzęsie się tylko poprzeczka to tak jak mówisz trzeba ją jakoś lepiej przymocować.


  • 0

#7
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

ja tam ogarnąłem taką 'popzeczką' do drążka przyspawałem oraz przykręciłem rurkę która idzie pod kątem ostrym do ziemi i w ziemi jest zalana betonem i po problemie :D


  • 0

hkuWlaA.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych