Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
TypowyPolak

TypowyPolak

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Witam,mam 15 lat i trochę nadwagi ( za dużo tłuszczu ) . Przeczytałem pigułkę wiedzy i staram się teraz rozgrzewać z tego tematu http://kalistenikapo...siły mięśniowej

 

  • 50 pajacyków
  • pompki zwykłe
  • skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem (skłon do lewej nogi z uniesioną prawą ręką)
  • wskoki na podwyższenie z mocnym zaakcentowaniem pracy ramion
  • podciąganie na drążku (lub w poziomie)
  • burpes / delfinki / krokodylki (rożnie to nazywają)
  • wznosy nóg leżąc na plecach (ugięte lub proste w kolanach)
  • przysiad z wyskokiem i uniesieniem rąk prostych w górę
  • pompki z oparciem ramion z tyłu (plecy proste)
  • nożyce poziome z uniesionymi ramionami prostopadle do podłoża.

Problem w tym,że nie daje rady zrobić takich obwodów a nawet o dziwo rozgrzewki :o Niektórych ćwiczeń nie rozumiem albo nie daje rady, teraz pada pytanie czy męczyć to dalej aż będe dawać radę rozgrzewke i obwody a później przejść do 2 i 3 etapu i trenować cały czas ? Czy to pomoże mi spalić tłuszcz ? Może jakiś inny trening ,proszę o pomoc dzięki za odpowiedzi :)


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Wydaje mi się że lepiej nie drażnić stawów tymbardziej jak ważysz dużo. Najpierw dieta i schudnij kilka kilogramów, a potem ćwiczenia.
  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Plan dobry dla początkujących, tylko bądź ostrożny przy wszystkich ćwiczeniach plyometrycznych (pajacyki, przysiady z wyskokiem) żeby nie podrażnić sobie kolan. W razie wątpliwości możesz pozbyć się tych ćwiczeń na rzecz bezpieczniejszych zwykłych przysiadów. Dbaj o technikę i nie zapominaj o codziennych spacerach, które z czasem możesz przeobrazić w bieganie. Generalnie w przyszłości celowałbym w interwały jeśli chcesz zredukować tłuszcz, ale najpierw musisz wzmocnić stawy i później przystosować organizm poprzez aeroby (czyli np. długie i spokojne biegi).

 

W razi wątpliwości pisz, a co do ćwiczeń to wpisuj sobie ich nazwy na YT i oglądaj filmiki z różnych źródeł. Niewykluczone że trzeba będzie wpisywać angielskie nazwy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
TypowyPolak

TypowyPolak

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Czyli zamienić ćwiczenia obciążające stawy na łatwiejsze zamienniki lub usunąć , więcej chodzić na spacery i rower a później biegać i trzymać się tego o czym pisałem. :)

Co do kolan faktycznie przysiady to nie jest moja mocna strona ale reszta raczej nic specjalnego sie nie dzieje :).A co sądzicie o orbiterku po ćwiczeniach dobry pomysł ?


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie zaszkodzi, a już wprowadzisz jakieś cardio do swojego życia - moim zdaniem dobry pomysł.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

nie wiadomo jaka jest ta nadwaga. Ja bym proponował basen do oporu i plan Foundation1 od sommera (do pobrania na chomikuj). Potem dopiero zabrać się za ten trening :)


  • 0

#7
TypowyPolak

TypowyPolak

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Nadwaga wydaje mi się że lekka dawno się nie mierzyłem ale coś koło 170cm wzrostu i 69 kg po prostu mam dużo tłuszczu :) 


  • 0

#8
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jeżeli masz taką wagę to nie masz nadwagi, po prostu masz wysoki % tłuszczu z tego co piszesz. Jeżeli nie dajesz rady wykonać rozgrzewki to rób ją przez tyle czasu aż w końcu ją wykonasz. Potem weźmiesz się za trening. Od razu nikt nie jest mega silny także nie demotywuj się tylko rób swoje i rośnij w siłę. :)


  • 0

#9
TypowyPolak

TypowyPolak

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Okej,tak zrobie dzięki za odpowiedzi :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych