Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mięśnie skośne brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Siemanko.

 

Znacie jakieś dobre i sprawdzone ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha?


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja znam wycieraczki i wszelkie ćwiczenia w których musisz "skręcić" ciało względem nóg :)


  • 0

#3
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów

flaga, wycieraczki, wznosy kolan na skos, wznosy na skos do drążka, ułatwiony front lever z przękręceniem ciała na bok


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak ktoś używa ciężarów to można takie ćwiczenie zastosować. Bierzesz to jednej ręki jakiś większy ciężar, powiedzmy hantlę czy kettla 20-30kg, można więcej ale bez przesady, tak aby móc zachować proste ciało i trzymamy, można do tego spacerować. Działa to w ten sposób, że ciężar z jednej strony próbuje nas na tą stronę przekrzywić a mięśnie skośne (nie tylko) z przeciwnej strony pracują, aby utrzymać ciało proste.


  • 0

#5
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Jak ktoś używa ciężarów to można takie ćwiczenie zastosować. Bierzesz to jednej ręki jakiś większy ciężar, powiedzmy hantlę czy kettla 20-30kg, można więcej ale bez przesady, tak aby móc zachować proste ciało i trzymamy, można do tego spacerować. Działa to w ten sposób, że ciężar z jednej strony próbuje nas na tą stronę przekrzywić a mięśnie skośne (nie tylko) z przeciwnej strony pracują, aby utrzymać ciało proste.


Na przedramiona i kaptury to też zadziała dobrze. Dobre ćwiczenie podałeś. :P
  • 0

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
To jest spacer farmera z tego co mi się wydaje xd dla mnie te ćwiczenie bardziej na żelazny chwyt niż na skośne;)
  • 0

#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Chodzenie z dwoma hantlami to spacer farmera. Tutaj masz jedną hantelkę z w miarę dużym ciężarem i trzymasz prostą sylwetkę żeby brzuch pracował. Nie próbowałem tego, ale wydaje się na logikę, że brzuch się skatuje, a przedramiona i siła chwytu to taki dodatek. :P


  • 0

#8
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
A no faktycznie nie doczytałem że do jednej xD no to faktycznie jak do jednej to ostro skośne dostają no wygina na w jedną stronę i trzeba aktywować te mięśnie żeby utrzymać prostą sylwetkę:) jeśli natomiast tak jak na początku myślałem że dwie to wtedy jest równowaga pomiędzy dwoma stronami ciała i bardziej chwyt dostaję niż skośne:)
  • 0

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na co dzień nie obcuję z wolnym ciężarem, ale raz musiałem znieść i wnieść ponad 20 kg spawarkę na 4 piętro i wtedy tak fajnie poczułem skosy :D 


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Martwe ciagi jednorącz ze sztangą trzymaną z boku ciała również zaatakują mięśnie skośne, ale koniecznie trzeba dbać o technikę żeby nie wystrzelić najpierw do góry niepracującą stroną ciała. Można je połączyć z ćwiczeniem zaproponowanym przez Jamesa. Oczywiście wszystkie wycieraczki, flagi też dadzą radę.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

a ktoś robił ćwiczenie ''windmill"???? jest to jedno z wiodących ćwiczeń w serii foundation aby osiągnąć flagę :)


  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a ktoś robił ćwiczenie ''windmill"???? jest to jedno z wiodących ćwiczeń w serii foundation aby osiągnąć flagę :)


Ja robię od czasu do czasu z 1 kettlebelem bądź dwoma po 16kg. Dobre ćwiczenie na wzmocnienie całego ciała, tak samo jak tgu.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych