Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Trening łydek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Siema!

 

Jak myślicie czy żeby zbudować dobre łydki najlepiej będzie:

 

-robić dużo powtórzeń zwykłych wspięć na podwyższeniu (dochodząc do nawet 100 lub więcej w serii)

-raczej iść w kierunku wspięć jednonożnych na podwyższeniu i robić mniej powtórzeń

-dać ciężar do wspięć i też mniej powtórzeń

 

 

W skazanym jest napisane o wielokrotnych powtórzeniach, łydki to mięśnie "czerwone"  i trzeba je ciężko potraktować tak jak przedramiona.

 

Jaki sposób będzie najlepszy na łydki?

 


  • 0

#2
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Na łydy to jak największa objętość treningowa. Zreszta na każdy mięsień działa duża objętość treningowa. Z tym że opór też jakiś musi być. 100 powt to dla mnie przesada. Załóż lepiej sobie sztangę na plecy i rób od 20-40 powt w serii. Zacznij od jakiejś tam ilości powtórzeń. NP. 200 powt we wszystkich seriach. N następnym treningu zrób 210. Po tem jeszcze więcej i więcej. Jak już czujesz że za mało ciężaruto wtedy dokładasz i robisz to samo. Ja tak kiedyś robiłem we wszystkich ćwiczeniach i po ten znajomi " ale Cie rozjeba.... " xD zresztą jest kilku takich co ćwiczą w ten sposób. NP. dipisiarz. 1000 podciągnięć a plecy jak drzwi od stodoły xd
  • 0

#3
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

tutaj liczy się duży zakres ruchu, rozciągnięcie (rób na podwyższeniu) i maksymalne spięcie co jest często pomijane. tutaj możesz robić max. Rób na idealnie prostych nogach i na zgiętych przez co zaatakujesz inne mięśnie w łydce :) 


  • 0

#4
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
A mogę zalozyc plecak z obciążeniem na plecy zamiast sztangi ?

Bo nie mam jak robic ze sztanga na podwyzszeniu.
  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Już lepiej ciężary w rękach trzymaj, wzdłuż ciała, bo plecak będzie Cię ciągnął w tył i źle się rozłoży środek ciężkości.


  • 1

#6
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ciężary na plecach przesuną środek ciężkości więc odpada.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych