Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Sie macie ludzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Jestem nowy na forum choć przeglądam portal od ponad roku. Wcześniej ćwiczyłem na siłowni w sumie 10 lat by się zebrało z przerwami na kontuzje. Po ostatniej stwierdziłem ,że spróbuje czegoś nowego bo jeszcze troche i zostane kalekom hehe. Siłownia była dla mnie wszystkim ,ale dzięki kalistenice mogę rozwijać pasje do treningu, zachować co tam wyhodowałem na siłowni (mięśnie) i świetnie się czuje ,a siłowych wyzwań masa. Jakby ktoś miał pytania odnośnie licznych siłownianych tematów, kontuzji to zawsze coś pomogę. AVE   


  • 0

#2
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Siema siema, Witamy :P


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Przy takim stażu pewnie nie potrzebujesz czytać o metodyce czy schematach treningowych, ale nadal zachęcam żebyś zajrzał do pigułki wiedzy (znajdziesz ją podpiętą w niemal każdym dziale). Pewnie znajdziesz coś dla siebie. Ponadto na forum sporo osó wykorzystuje ciężary w swoich treningach więc Twoja wiedza i doświadczenie mogą się przydać ;)

 

Jakie są Twoje aktualne wyniki i cele treningowe jeśli można wiedzieć?

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Siema :) ja akurat niedawno przecuciłem się z kalisteniki na siłownię więc trochę odwrotna sytuacja. Chodzę dopiero 2 tyg więc jeszcze doświadczenia za bardzo nie mam więc przyda się twoja pomoc w razie czego. :)
  • 0

#5
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Aktualnie robię kroki z skazanego i dodaje coś od siebie. Po operacji przepukliny szybko wracałem do zdrowia dzięki pierwszym krokom tej książki. W pompkach odszedłem od reguły i ćwiczę pompki L7 i pompki na poręczach. Mam nadzieje opanować pompke na jednej ręce z nogami szeroko ,ale nie śpieszy mi się do tego wyczynu. do treningu brzucha wykorzystuje planki przodem i bokiem po czym robię krok 5 z książki. Planki pomogły mi na bóle w plecach i ogólnie kalistenika zbawiennie działa na parę moich urazów. Doszedłem też do pompek w staniu na rękach po których robie 2-3 serie wznosów hantli na boki. Opanowałem mostek pełny, podciągnięcia pełne i pistolety. Po podciąganiu ćwiczę krok 2 podciągnięcia do poziomu bo świetnie na mnie działa to ćwiczenie. Po pistoletach robie jeszcze 2 serie przysiadów bułgarskich. To tak w skrócie. Można powiedzieć ,że bawię się kalisteniką. Moje cele to opanowanie kroków mistrzowskich choć mam świadomość ,że łatwo nie będzie. Mam takie same wymiary jak w czasach gdy pakowałem na siłowni i czuje się dużo zdrowszy. Hantle wykorzystuje tylko do treningu bicepsów po podciąganiu 2-3 serie i wznosy na boki po pompkach w staniu na rękach. Rekordy z siłowni: przysiad 150kg martwy 150kg wyciskanie na ławce 130kg nie są to rekordy świata ,ale coś tam się ćwiczyło. Pozdrawiam


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli doceniasz zdrowotne korzyści płynące z kalisteniki to może zapoznaj się z resetami (pkt. 7 w pigułce), może Cię zainteresują. Doskonały dodatek do "Skazanego".


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Priest

Priest

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Cały post "pigułka wiedzy" to masa przydatnych informacji właśnie studiuje. Ogólnie na forum jest wszystko czego mi potrzeba więc ciesze się ,że dołączyłem.


  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Polecam też oczywiście przeczytać artykuły podlinkowane w pigułce, tak jak wspomniałeś jest tam wszystko co potrzeba. Jeśli natomiast będziesz potrzebował bardziej specyficznej czy specjalistycznej porady to pisz, z pewnością na forum ktoś się znajdzie z racji szerokiego wachlarza dyscyplin i umiejętności użytkowników ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych