Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stanie na rękach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Witam ponownie

Uczę się stać na rękach i obejrzałem juz mase filmikow na yt jak to robic

nikt jednak nie wytlumaczyl kwesti "opadania"

jeśli za bardzo przechylam sie w kierunku swoich pleców (spadajac na plecy glebą) wystarczy nacisnąc palcami na podłoże aby wyrównac sylwetkę do pionu.

Ale co z sytuacja przeciwną? Jeśli ciało opada w stronę brzucha (upadając brzuchem na glebę)?

Nie wiem co wtedy zrobić, mam silny korpus bo robie podciągniecia w Lhangu i dragon flagi ale przy staniu na rękach napięcie brzucha nie pomaga aby naprostowac sylwetkę i po kilku sek nogi opadają mi na podłogę.

Z góry dzięki


  • 0

#2
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Jak lecisz w stronę brzucha to ugnij ręce - wtedy łatwiej Ci się będzie wyprostować.

 

EDIT: Dobrze jest jeszcze pracując nad równowagą, za każdym razem jak opadasz w stronę brzucha staraj się tak spiąć, żeby opaść jak najwolniej potrafisz. Zapewne i tak będzie to runięcie w dół, bo ciężko to kontrolować, ale już sama próba spowolnienia "opadania" jest treningiem samym w sobie.


Użytkownik Ambu edytował ten post 05 maja 2016 - 12:52

  • 1

#3
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Mi pomaga "oderwanie palców" i mocniejszy nacisk nadgarstka w ziemię :)


  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

trenuj sylwetki+to co napisał boguś 


  • 0

#5
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

dzięki chłopaki


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych