Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Technika ćwiczeń - wskoki na podwyższenie itd...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gibboy

Gibboy

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Cześć ! 
 

Mam problem, ponieważ przeczytałem artykuł o kształtowaniu siły mięśniowej i postanowiłem zacząć od początku (od etapu ogólnego przygotowania). Kłopot w tym jednak iż... Może to głupie ale nie znam techniki wykonywania takich ćwiczeń jak:

 

- Pajacyki

- Skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem

- Wskoki na podwyższenie mocnym zaakcentowaniem pracy ramion (co to znaczy mocne zaakcentowanie? jak wskakiwać aby nie uszkodzić kolan itp?) 

- Burpes (jest to dość dynamiczne ćwiczenie, gdzie ciężko wykonać przy zejściu na ziemie prawidłową pompke)

- Supermany

- i Nożyce (część lędźwiowa powinna dotykać ziemi czy też nie?)

 

 

Zwracam się o pomoc do Was drodzy forumowicze, z pytaniem o zwykły przebieg wykonywania tych ćwiczeń w taki sposób, aby nie nabawić się urazu, czy też po prostu prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. ;) Chcę po prostu dobrze zacząć.

 

Pozdrawiam  :D

 

PS. I przy okazji chciałbym zapytać czy ćwicząc systemem AAxAAxAAx (czyli trening-trening-wolne-trening-trening..), mogę wrzucić bieganie w te "wolne" dni? ;)


Użytkownik Gibboy edytował ten post 05 maja 2016 - 12:06

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Pajacyki wykonuj klasycznie - gdy ręce spotykają się nad głową nogi są w rozkroku i potem powrót do pozycji wyjściowej. Wskoki na podwyższenie polecam obczaić u jakiegoś crossfitera, generalnie chodzi o to żeby wziąć mocny zamach rękami (uważaj żeby nimi nie uderzyć o to podwyższenie) i wskoczyć na podest czy skrzynię. Możesz się wyprostować po wskoczeniu lub zeskoczyć na ziemię. Na początku bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie delikatne zejście z podwyższenia niż zeskakiwanie. Burpees robisz po prostu w styku "padnij - powstań" bez udziału pompki, chyba że bardzo chcesz to możesz ją wykonać w dolnej fazie ruchu ale będzie to utrudnienie. Kończysz ruch wyskokiem. Supermany robisz kładąc się na brzuchu i unosząc równocześnie tułów i nogi (ręce możliwie blisko siebie, nogi złączone i wyprostowane), a brzuch dotyka ziemi. Chyba że popełniłem jakąś wielką gafę i pomyliłem ćwiczenia, spotykałem się już z różnym nazewnictwem. Przy nożycach i generalnie wszystkich ćwiczeniach na brzuch w leżeniu na podłodze odcinek lędźwiowy powinien dotykać ziemi przez cały czas trwania ruchu.

 

W dni wolne od treningów możesz wrzucić bieganie, ale tylko w tempie spokojnym bez jakiegokolwiek dociskania się. W razie problemów z regeneracją odpuść bieganie. Na początku niegłupim pomysłem jest przeplatanie marszu z bieganiem, na początku na korzyść tej pierwszej czynności.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Gibboy

Gibboy

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Dzięki wielkie ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych