Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening mięśni szyi w domu - Potrzebne do boksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Witam was :) Chciałem się dowiedzieć jak można samemu w domu wykonać trening mięśni szyi, czy to z ciężarem czy bez po prostu jak, ponieważ nie mam dostępu to sprzętu który się zaczepia na głowie i robi skłony :D Wielkie dzięki za wszelkie rzeczowe odpowiedzi :)


  • 0

#2
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
W skazanym 2 były jakieś mostki na kark. Nie pamiętam już jak one się nazywały. Musiałem resetować telefon i niestety cała moja wiedza w postaci książek z pdf-a ( w tym i obie części skazanego ) poszła się je.... :D na pewno znajdziesz gdzieś na necie za free ( zapewne chomikuj ). :)
  • 1

#3
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

- wychylenie głowy do góry

- to samo, tylko że na dół

- głowa w dół, niech szczęka dociśnie do klatki piersiowej

- utrzymaj nieruchomy korpus i wyciągaj głowę do przodu, niczym indyk. Następnie ją chowaj

- to samo tylko na boki

- obracanie głowy na boki, tak jakbyś sie rozglądał (oczy również pracują - wzrok (jak i ciało...) zawsze podąża za głową

- rotacje głową

- "przyklejenie" głowy do ściany i obracanie cała sylwetką starając się by stopy nie oderwały się od podłoża. Spokojny, skoncetrowany ruch.

 

to tak na szybkiego...wszystko wykonywane POWOLI, z rozwagą i spokojnym oddychaniem. Bez klepania powtórzeń i bezsensownego "gibania" łbem - lepiej tedy przeznaczyć czas na coś innego. 


Użytkownik Orkan edytował ten post 03 maja 2016 - 22:26

  • 1

#4
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Ja też się podepnę, bo temat mnie zaciekawił, a zakładać nowego nie będę ;P. 

Ćwiczę muay thai i silny dźwigacz jest bardzo przydatny przy walce w klinczu ;). Tylko że ja może zapytam inaczej. Może ma ktoś jakąś ciekawy pomysł w jaki sposób zastąpić sprzęt do treningu szyi? Bo jednak wolałbym dorzucić trochę obciążenia :P.

Wiem, że to już nie kalistenika, ale po temacie z kółkami gimnastycznymi zauważyłem, że na tym forum udzielają się naprawdę bardzo kreatywni ludzie ;).


  • 0

#5
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

No w Skazanym właśnie są te ćwiczenia na mięśnie karku, lecz cholernie boję się ich wykonywać, ponieważ obawiam się skręcenia karku :D i przez to poszukuję czegoś innego :P

 

To co podałeś Orkan, to może być bardzo solidna rozgrzewka mięśni karku czy też zadbanie o kondycję tychże mięśni, ale czy można to nazwać treningiem siłowym? Porobię to i tak, bo lepiej tak dbać o kark niż wogólę :)


  • 0

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Nic sobie nie zrobisz :D akurat Paul Wadę wyjątkowo dba o bezpieczeństwo np. zaleca pompki przy ścianie dla początkujących bo przecież można się zabić zaczynając od zwykłych 😂 więc dla karku te ćwiczenia też zapewne nie są jakieś niebezpieczne :) zresztą sam je robiłem przez jakiś czas i nic mi się nie stało.
Mi się wydaje że jak chcesz trenować z masą ciała bez maszyn to jest jedyna dobra opcja.
To co napisał orkan to bardziej o zadbanie. Tylko pytanie. Po co ci trening siłowy na kark ? :D
Prędzej sobie coś z nim zrobisz robiąc trening siłowy xd nawet wadę zalecał 20 powt w serii z tego co pamiętam.
  • 0

#7
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Trening siłowy na kark jest użyteczny w sztukach walki :P i po to głównie chce robić ten trening przecież :D


  • 0

#8
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No nie wiem czy tam ćwiczą siłowo kark :D

https://m.youtube.co...h?v=R1aJ83EULGM

Zobacz że ten koleś robi nawet po 15 powt w serii co nie ma nic wspólnego z treningiem siłowym. Wyobraź sobie że wziąłby z 2 talerze więcej i robiłby z tym 5 powt :P toć kark rozwalony xD
Swoją drogą. Możesz robić te ćwiczenia. Tylko zamiast talerza od sztangi weź butle z wodą albo niech ktoś Ci położy ręce na głowie w trakcie tych ćwiczeń i delikatnie naciska powodując sztuczny opór:)
  • 1

#9
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Ten koleś robi trening siłowy nastawiony na rozbudowę mięśni karku xD chodziło mi o robienie masy miesniowej. Jak by co to talerze mam, dużo sprzetu więc nie powinienem mieć z tym problemu. :D

 

Dzieki za ten filmik, bo czegoś takiego, co sam jestem w stanie w domu zrobić szukałem :P


  • 0

#10
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Przytrzymaj sobie dłonią czoło popychając je do tyłu, a Ty próbuj wypchnąć głowę do przodu. Masz trening siłowy. ;) Kombinuj na różne kierunki. 


  • 0

#11
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Chłopie jak chcesz troche mięsa na karku to rób szrugsy, jeśli chcesz mieć silny kark to rób mostki zapaśnicze i mostki przodem.

 

Tyle na ten temat


  • 0

#12
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

A jak wygląda mostek zapaśniczy i mostek przodem?


  • 0

#13
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Podbijam temat, może ktoś jednak wie? :P


  • 0

#14
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Chyba więcej ćwiczeń na sam kark nie potrzeba

 

Spoiler


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych