Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

eksperymenty z drabiną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Czy ma sens robić drabinę malejącą przeplataną z rosnącą? powiem konkretnie o co mi chodzi. Kiedy jadę drabinę w HSPU to pierwszy szczebel  1 2 3 4 5 ciężko mi idzie ale czuję, że odwracając kolejność na 5 4 3 2 1 a potem 1 2 3 4 itd. dałbym radę. Tyle,że nie jestem pewien czy ten schemat nie zaburza zbytnio metodyki tego sposobu treningu


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Są to po prostu piramidy, system jak najbardziej dopuszczalny. W dużym skrócie od drabin różnią si tym, że szybciej doprowadzają do wypompowania mięśni ze względu na stopniowy spadek natężenia w przeciwieństwie do drabin, toteż mogą się lepiej sprawdzić w przypadku budowaniu masy mięśniowej (choć oczywiście nie muszą, kwestia organizmu). Na wzrost siły czy wytrzymałości również powinny wpłynąć pozytywnie, choć preferuję drabiny.

 

Jeśli chcesz to możesz poeksperymentować, na pewno nie będzie to czas stracony, a mięśnie zawsze dostaną nieco innego bodźca.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ok thanks! To będzie styl trochę mieszany. Nie dam rady zrobić 4 drabin po 25 powtórzeń w sumie ale jak zacznę piramidalnie to może się udać. Jutro spróbuję pojechać w tym stylu


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych