Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan na początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Juras

Juras

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam. Mam 23 lata, waże 75kg a mój wzrosty to 180cm. Chciałem was prosić o pomoc w wyborze/korekty planu treningowego. Mianowicie, chciałem przerzucić się z siłowni na kalistenike, lecz mam pewien problem. Mianowicie moją piętą Ahillesową jest ilość wykonywanych powtórzeń przy podciąganiu (nachwytem 3-5 powtórzeń). Myśle, że mój staż treningowy moge ocenić jako średniozaawansowany. Głównym cele treningu: zwiększyć ilość powtórzeń w podciąganiu nachwytem, zwiększenie siły i poprawa kondycji do urozmaicania treningu z masą własnego ciała. Do treningu dochodzi tygodniowo 2xbasen i 2xbieganie (3-8km), z których nie moge zrezygnować.

 

Pierwszą opcją o której myślałem jest całotygodniowy trening Armstronga z dodatkiem 3x"Five minute plank routine Neila Rey workout" w poniedziałek, środe i piątek.

 

Drugą opcją byłby trening na zasadzie "Wielkiej 6" opisany w książce Paula Wade'a "Skazany na trening". Ćwiczenia jakie wykonywałbym w poszczególne dni (na te chwile):
- poniedziałek: podciąganie nachwytem, 2-3 serie
-wtorek: pełny mostek, 2-3 serie
-środa: stanie na rękach przy ścianie, 2-3 serie
-czwartek: wznosy prostych nóg na leżąco, 3 serie
-piątek: przysiady wąskie/przysiady nierówne, 3 serie
-sobota: pompki wąskie, 3 serie
-niedziela: dzień wolny od treningu


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie napisałeś co jest Twoim celem a jest to kluczowe, sprecyzuj też swój staż treningowy i postaraj się obiektywnie ocenić stan Twoich stawów - czy jesteś w stanie przejść na specjalistyczny schemat treningowy, czy jednak lepiej byłoby je uprzednio wzmocnić? W razie wątpliwości zawsze wybieraj tę drugą opcję. Aktualny schemat oparty o metodykę Wade'a sprzyja właśnie wzmacnianiu stawów i organizmu do dalszego wysiłku. Plan wygląda w porządku, ale nie wykonuj w jednym tygodniu równolegle HSPU i pompek jednorącz ponieważ będzie to delikatna dysproporcja względem innych ruchów. Najprościej byłoby wykonywać je zamiennie z pompkami jednorącz. Oczywiście póki co możesz praktykować stanie na rękach/


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych