Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

[Plan treningowy] Pierwszy plan po przeczytaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Amator99

Amator99

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Witam. Jestem nowy na forum więc się przedstawię.. Jestem Dawid, mam lat 16. Do tej pory tylko jezdzilem na rowerze, biegalem no i mialem jakas przygode z silownia, ale tylko z miesiac i stwierdzilem ze nie dla mnie. A bardziej do rzeczy.. Ostatnio przeczytalem Skazany na trening, a dokladniej wczoraj i stwierdzilem, ze te plany na koncu sa troche do bani i chcialem sie spytac czy robienie wszystkich cwicz po kolei bedzie dobre. A dokladniej:

1.Stanie na glowie: 30sek
2.Przysiady w staniu na barkach: 1x10
3.Podwijanie kolan: 1x10
4.Podciaganie do pionu: 1x10
5.Pompki przy scianie:1x10
6.Mostek: 1x10

Wszystko kroki pierwsze. W tym tyg 3 treningi i od przyszlego bym zaczal prog sredniozaawansowany (3 treningi), a za dwa tyg prog przejscia (3 treningi).

Moze byc? Czy cos zmienic? Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz :D
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Wszystko zależy od tego czy planujesz stosować się do zaleceń Wade'a czy tylko wykorzystujesz jego ćwiczenia. Jednak nawet jeśli książkę Wade'a traktujesz tylko jako atlas ćwiczeń to i tak warto poświęcić te 2-4 miesiące na wykonywanie stosunkowo prostych odmian danych ćwiczeń aby przygotować stawy do dalszego wysiłku. Polecam zwiększać liczbę obwodów do 3 i trzymać się 10-15 powtórzeń, co jakis czas możesz utrudniać bieżące odmiany. Jeżeli natomiast chcesz trenować zgodnie z metodyką Wade'a to trzymaj się zasady zwiększania liczby powtórzeń o 1-5 co 1-3 treningi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Amator99

Amator99

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Hej, witamy na forum

Wszystko zależy od tego czy planujesz stosować się do zaleceń Wade'a czy tylko wykorzystujesz jego ćwiczenia. Jednak nawet jeśli książkę Wade'a traktujesz tylko jako atlas ćwiczeń to i tak warto poświęcić te 2-4 miesiące na wykonywanie stosunkowo prostych odmian danych ćwiczeń aby przygotować stawy do dalszego wysiłku. Polecam zwiększać liczbę obwodów do 3 i trzymać się 10-15 powtórzeń, co jakis czas możesz utrudniać bieżące odmiany. Jeżeli natomiast chcesz trenować zgodnie z metodyką Wade'a to trzymaj się zasady zwiększania liczby powtórzeń o 1-5 co 1-3 treningi.


Czyli np zwiekszyc obw do 3 tzn zeby zrobic to wszystko raz, potem drugi i trzeci na jednym treningu?
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak bym proponował postąpić jeśli traktujesz książkę Wade'a jako atlas ćwiczeń. Powinieneś na tym skorzystać w przyszłości dając organizmowi czas na zaadaptowanie się do treningów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Amator99

Amator99

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
A jeszcze jedno.. Czy cos mi doda na sile? Bo szczerze powiedziawszy najbardziej zalezy mi na sile
  • 0

#6
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Tak jak Pablo pisał skup się póki co na czymś łatwym później ułożyć plan typowo pod siłę, oczywiście nawet i w takim treningu jeśli jest dla Ciebie on wysiłkiem zwiększy Ci się siła.

wysłano mobilne, Siła!
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#7
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Witam. Jestem nowy na forum więc się przedstawię.. Jestem Dawid, mam lat 16. Do tej pory tylko jezdzilem na rowerze, biegalem no i mialem jakas przygode z silownia, ale tylko z miesiac i stwierdzilem ze nie dla mnie. A bardziej do rzeczy.. Ostatnio przeczytalem Skazany na trening, a dokladniej wczoraj i stwierdzilem, ze te plany na koncu sa troche do bani i chcialem sie spytac czy robienie wszystkich cwicz po kolei bedzie dobre. A dokladniej:

1.Stanie na glowie: 30sek
2.Przysiady w staniu na barkach: 1x10
3.Podwijanie kolan: 1x10
4.Podciaganie do pionu: 1x10
5.Pompki przy scianie:1x10
6.Mostek: 1x10

Wszystko kroki pierwsze. W tym tyg 3 treningi i od przyszlego bym zaczal prog sredniozaawansowany (3 treningi), a za dwa tyg prog przejscia (3 treningi).

Moze byc? Czy cos zmienic? Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz :D


Najlepiej dostosuj kazdy krok z cwiczen pod siebie. Nie ma sensu robic pompek przy scianie jesli np dajesz rade spokojnie na kolanach lub zwykłe taki przyklad dalem.
  • 0

#8
Amator99

Amator99

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Najlepiej dostosuj kazdy krok z cwiczen pod siebie. Nie ma sensu robic pompek przy scianie jesli np dajesz rade spokojnie na kolanach lub zwykłe taki przyklad dalem.


Wlasnie o to chodzi ze nie, bo w ksiazce pisze zeby najlepiej od 1 kroku zaczac
  • 0

#9
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Wlasnie o to chodzi ze nie, bo w ksiazce pisze zeby najlepiej od 1 kroku zaczac


Wiem, bo ją mam.
Wiele osób nie zaczynalo od pompek przy scianie i teraz osiagnelo duzy poziom i nie maja zadnych problemow zdrowotnych .
Po prosty stracisz czas, jak chcesz to twoje zycie.
  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zależy od schematu. Możesz dobrać ćwiczenie w którym robisz 10-15 powtórzeń, a możesz zacząć tak jak radzi Wade. W każdym razie warto zacząć od nieco łatwiejszych sesji by potem stopniowo podkręcać tempo bez zarzynania się.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych