Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Witam, mam pytanie odnośnie odżywek i suplementow czy jak zwał tak zwał,
Stosujecie Je w kalistenice? Na zwiększenie progresu? Polepszenie wyglądu? Czy da radę osiągnąć super wyniki bez tego? Jestem raczej przeciwny tego typu zastosowaniom, ale spotkałem się z takimi pytaniami i osobami.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#2
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów
Trzymaj się od tego z daleka. Jedynie tylko witaminy ale nie za często. Kalistenikę używam tylko do wyrabiania sprawności, natomiast do wyrabiania siły trenuje na ciężarach - i bez odżywek można uzyskać świetne efety, które będą się "trzymały", nie zanotujesz żadnych spadków jak zrobisz sobie trzy tygodnie wolnego.
Brałem kiedyś odżywki - kiepskie efekty, dodatkowo zatrułem się nimi. Teraz od wielu wielu lat na sucho i jestem znacznie silniejszy niż wtedy. Odpowiedni plan treningowy wraz z właściwym doborem ćwiczeń - to jest recepta na sukces.
  • 0

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Trzymaj się od tego z daleka.

 

Jakieś argumenty?

 

 

 

Brałem kiedyś odżywki - kiepskie efekty, dodatkowo zatrułem się nimi. 

 

Z pewnością nie używałeś ich z głową i być może jesteś uczulony na jakiś składnik ;)


  • 0

#4
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów

Pierwszy argument to spadki. Brałem kreatynę - wyciskałem 130 kg. Przestałem brać - 120 kg. Do tej pory nie wiem jak to możliwe...być może efekt placebo.

Drugi - spadki w przypadku przerwy trwającej ponad 2 tygodnie. Ćwicząc na sucho nic mi siła nie spadnie - dźwigam cały czas te same ciężary.

Trzeci - normalne naturalne jedzenie jest najlepsze.

Czwarty - większa satysfakcja.

Piąty - szkoda pieniędzy.

 

Może i źle brałem - najniższe dawki. Czy uczulony jestem nie wiem być może.


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

U mnie kreatyna działała bardzo dobrze i po skończeniu cyklu siła pozostała, czułem to wyraźnie. Tak samo teraz, gdy wróciłem do treningu nóg - testosteron działa. 

Co do ćwiczenia na 'sucho' i przerwy to też siła spadnie, ale jest coś takiego jak pamięć mięśniowa. 


  • 0

#6
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów
No to wszystko zależy od długości przerwy. Niemniej jednak 3 tygodnie i żadnych spadków uważam za dobry wynik.
  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie szkoda kasy, przynajmniej do momentu w którym nie będziesz zaawansowany i będziesz miał dopięte odżywianie. Bez dobrze ułożonego treningu i diety nie masz co się zbliżać do supli, bo są tylko dodatkiem i nie są niezbędne w osiąganiu progresu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Kreatyna jest głównie na rozwój siły, więc nie bardzo ma to wspólnego z dietą. Przedtreningówki tak samo.


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak, ale po kreatynę można sięgnąć w momencie naprawdę solidnej stagnacji (co i tak nie jest niezbędne), której nie osiąga się po roku czy dwóch latach treningów - przy dowolnie rozplanowanej periodyzacji nie ma szans na prawdziwą stagnację po takim czasie. Poza tym pisałem o suplementach a nie o kreatynie, więc nie wiem skąd ten wniosek - w końcu suple same w sobie stanowią dodatek do diety, więc bez ogarniętego odżywiania nie ma sensu się do nich zbliżać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

A kreatyna nie jest suplementem diety? 


  • 0

#11
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jest, ale miałem na myśli "łagodniejsze" suplementy typu witaminy. Kreatyna czy przedtreningówki to jak dla mnie osobna kwestia, bo do ich używania trzeba mieć dosyć spory staż - przynajmniej w moim mniemaniu. Podtrzymuję to o czym pisałem - bez dobrze rozplanowanego treningu i stylu odżywiania nie ma co się zbliżać do suplementów, bo wiele zwykłych produktów może je nam zastąpić - szczególnie na amatorskim poziomie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#12
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Racja. Jednakże bez ułożonej diety można zażywać np. białko lub kompleks witamin. Wiadomo, że z dietą można sobie wyliczyć czy potrzebujemy białka w proszku czy nie, ale uważam, że przy treningach bez diety dodatkowe białko będzie miało i tak swoje pozytywne efekty.


  • 0

#13
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław

widzę że zdania są podzielone, ale dzięki za informację, zostanę przy swoim i będę ćwiczył na "sucho" zobaczymy jak to wyjdzie :)


  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych