Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening siłowy pod "one arm pull ups"

trening siłowy podciąganie jedną ręką one arm pull up plan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ja też nie mam, nawaliłem cegieł i jakiś ciężarków od starej wagi i mam 25 kg, zresztą na Twoim poziomie wystarczy Ci teraz 5-10 kg i dużo determinacji, więc nie paplaj dużo i ćwicz ;D 

 

Nie wydaje mi się, żeby to było zdrowe dla pleców nosić taki ciężar, już przy 10 kg jest bardzo niewygodnie.

 

Z pomocą może przyjść TUT, czyli Time Under Tension. Pisząc wprost: rób podciągania powoli, powiedzmy te 3 sekundy w górę, pauza, i w dół 3.

 

Robię normalnie po około 2 sekundy, też myślałem o tym lub jeszcze dłużej - dać wstawki izometryczne po 2-3 sek w 3 miejscach :)


  • 0

#22
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dokładnie. Ja ma co prawda obciążenie, ale takie powolne powtórznia też dają nieźle popalić i budują siłę.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#23
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

 

Nie wydaje mi się, żeby to było zdrowe dla pleców nosić taki ciężar, już przy 10 kg jest bardzo niewygodnie.

Bez przesady, plecak używam gdy robię pompki, plecą nic nie jest, jak mnie coś uwiera podrzucam pod plecak sweter i mam miękko, przy podciąganiu obciążenie między nogami na pasie :)

 

 

Dokładnie. Ja ma co prawda obciążenie, ale takie powolne powtórznia też dają nieźle popalić i budują siłę.

Tak prawda, ale ja wole dorzucić te 10, 20 kg i robić 8 powtórzeń 4 sekundy w dół, i 2-3 w górę :) Bo już przy zwykłych pompkach np. mogę robić 7 w dół i 3 w górę i przy 14 dopiero mięknę, więc bez sensu. 


  • 0

#24
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ale kolega ma problem z obciążeniem, więc co byś w takim wypadku doradził?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#25
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
A wiec zrobiłem dziś 5x5 podciąganie jednorącz z asystą 2 palców. Było to mniej więcej tak (Lewą ręka 1 min przerwy Prawa ręką 3 minuty przerwy)*5 Mój problem polega na tym, że nie czuje się dziś zmęczony a chyba chociaż trochę powinienem :D Sam trening też mnie nie wykonczył. Serie nie były maksymalne, za każdym razem miałem 1-2 podciągnięcie w zapasie.
  • 0

#26
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

no i o to chodzi w treningu siły. dałbym wszystko żeby nie być zmęczonym po treningu 


  • 0

#27
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Zawsze można władować do plecaka jakieś cegły, cokolwiek, wystarczy pomyśleć. Dobry trening, negatywy próbuj :) 


  • 0

#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Obolalosc miesni to nie wyznacznik dobrego treningu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#29
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Okej to dobrze, jestem przyzwyczajony do robienia wytrzymałości w podciąganiu, kiedy to ręce są spompowane jakby miały wybuchnąć :D


  • 0

#30
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

 

Obolalosc miesni to nie wyznacznik dobrego treningu 

 

Czy ja powiedziałem, że jest? Powiedziałem, że dobry trening zrobił, pod OAP. Ja tam lubię czuć, że mięśnie mnie bolą, wiem wtedy, że trening był na prawdę wymagający i moje ciało nie było przygotowanego do niego, mogę wtedy dowolnie dobierać ćwiczenia i zmieniać pod Siebie. :) 


  • 0

#31
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

@Bejek, wypowiedź kierowałem do autora.


  • 0

#32
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Aaaa, hah, dobra. Sorry :P 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, siłowy, podciąganie, jedną, ręką, one, arm, pull, up, plan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych