Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Plan do oceny

Plan początkujący rzeźba siła wytrzymałość

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Bartosz Osika

Bartosz Osika

    Member

  • Użytkownik
  • 16 posts

Hej!

Tu znowu ja :)

          Chciałbym przedstawić szanownemu gremium mój plan treningowy i poddać go wszelkiej krytyce. Z założenia plan ten ma tworzyć w miarę wszechstronnego atletę z naciskiem na wszystko. :P Jest on podzielony na kilka progów, po których będę przechodził do dalszych jego części. Od razu zaznaczam że zapoznałem się z lwią częścią pigułki, sporą dozą informacji w necie i kilka innych forów, jedną i pół książki Tsatsulina i teraz mam mętlik w głowie niczym kłębek włóczki po spotkaniu z napalonym kotem.

  1. Wiek 18
  2. Płeć Bardzo męska
  3. Wzrost i waga ~183cm wzrostu, ~76kg masy ~17%bf(czysto wzrokowo)
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat leżenie i siedzenie, prawie zerowa
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości złamanie piszczeli, złamanie kości przedramienia, złamanie II kości śródręcza
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) tia
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) wszechstronność
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) Jestem dostępny 24h/7 ale maks 2h dziennie
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). Raczej niskowęglowa sprzężona z dostosowaniem do grupy krwi (W 90% pokrywa mi się z alergiami/nietolerancjami)
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie

Ok, no to gęste!

Próg zerowy:

3 serie, przerwa do pół minuty lub brak i bliżej nieokreślona świeżość po skończeniu.

  • 3 minuty skakanki;
  • 20 pompek;
  • 20 podciągnięć wertykalnych;
  • 20 wznosów prostych nóg;
  • 20 "wycieraczek" na podłodze;
  • 1 minuta mostka prostego;
  • 20 przysiadów;
  • 20 burpes (Nie wiem czy to takie oczywiste, ale tych bez pompki na dole i wyskoku w końcowej fazie);
  • 1 minuta sylwetki gimnastycznej w leżeniu tyłem;
  • 1 minuta sylwetki gimnastycznej w leżeniu przodem;

Celowo unikam tu pliometrii, gdyż z różnych względów mam z lekka słabe stawy. Zadaniem tego przedwstępu jest wyrobienie ludzkiego poziomu tężyzny i wszystkich innych wartości treningowych.

 

Próg pierwszy:

Jedna seria, bez przerw. Wstęp do właściwych treningów i jakiegokolwiek wyglądu połączonego z odpowiednim poziomem wszystkich wartości siłowych.

 

  • 10 minut skakanki;
  • 30 pompek gimnastycznych;
  • 20 podciągnięć z gumą oporującą (Nie pytać o naciąg, i tak użyję dętki :P ) ;
  • 20 wznosów nóg do l-sit;
  • 20 zgiętych wycieraczek;
  • 1 minuta mostka;
  • 30 przysiadów plyo z bardzo powolną fazą ekscentryczną;
  • 100 metrów wykroków;
  • 30 wskoków/zeskoków;
  • 30 burpes bez ułatwiania;
  • sylwetka przodem i tyłem po dwie minuty;
  • http://gimnastycy.pl...styka-od-newcia

       I ten zestaw sylwetek, ale jako oddzielny test, wszystko na najmniejszych dopuszczalnych wg. autora powtórzeniach/długościach.

 

Następnie mam zamiar wziąć się za progresje z tego tematu:

http://kalistenikapo...tkujących-cz-i/

I progresje wg Wade dotyczące pompek na jednej ręce.

I robić je w 5x5 dwa razy w tygodniu, jedną progresję niżej od aktualnie wykonywanych siłowo robić 10x10 dwukrotnie i dorzucić progresje od Wade dot. siły eksplozywnej. Po każdej sesji siłowo-masowej dzień przerwy, między 5x5 nie. W międzyczasie rozciąganie odprężone i dążę do przebiegnięcia 10 km.Taki mam plan na następne kilkanaście(dziesiąt?) miesięcy. Co o nim sądzicie? Wiem że nie jest nazbyt precyzyjny, ale chodzi mi tylko o ocenę metodyki. Jak widać początkowe ćwiczenia idą raczej wytrzymałościowo, ale czuję że tego mi głównie teraz brakuje, potem chcę raczej rozwijać się równomiernie.


Edited by Bartosz Osika, 06 March 2016 - 00:51 AM.

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Jeśli chodzi o początkowy schemat to wygląda nieźle, szczególnie jeśli chcesz na początku zadbać o stawy. Unikanie plyometrycznych ćwiczeń to również dobry pomysł, przynajmniej na początku. Metodyka o której piszesz może się sprawdzić, w zasadzie jest to kwestia przetestowania w praktyce. Póki co skup się na obwodach i spróbuj poznać swoje ciało, kontynuuj także czytanie pigułki wiedzy - jeśli masz mętlik w głowie to zawsze możesz napisać jakie masz wątpliwości, spróbujemy je rozwiać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Bartosz Osika

Bartosz Osika

    Member

  • Użytkownik
  • 16 posts

Ok, dzięki wielkie :D

Moje ciało poznaje z dnia na dzień, a porównując je z tym, co robią prawdziwi mistrzowie widzę ile czeka mnie jeszcze pracy by wynieść się nad nich. :D


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Grunt to dobry start, potem będziesz mógł łatwiej dostosować schemat pod określone cele. Z czasem dojdziesz do poziomu o jakim mówisz.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Also tagged with one or more of these keywords: Plan, początkujący, rzeźba, siła, wytrzymałość

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users