Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak zacząć ? Lafay,Wade pomóżcie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Witam, chciałbym zacząć trenować kalistenikę od samych podstaw. Mam 171 cm i 92 kg więc jest otyłość jednak nie jest ze mnie jakiś kloc co sapie jak przejdzie 50 metrów:) Przeglądałem Wade Lafaya ale nie mam pojęcia co trenować. Wade fajnie opisany ale serio 2 treningi w tygodniu? Dojście do masterki zajmie mi chyba z 2 lata jak mam trenować np. pompki raz w tygodniu 1 serie a jest 10 poziomów. Lafay ma już bardziej skomplikowany program ale sam nie wiem. Wiem ,że takich tematów jest masa ale co mam trenować jak i ile razy w tygodniu? Jest 1000 odpowiedzi 1000 różnych ludzi więc trudno się połapać. Czy mogę trenować 3x tydz wielką szóstkę(np. z progami Wade)? Będę kręcił kardio w dnt na rowerku a po jakimś czasie zmienie na interwały. Proszę o pomoc.


  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

dlaczego ludzie są tak zapatrzeni na skazanego. Są co najmniej 2 lepsze pozycje. Building the gymnastics body i overcoming gravity. W obu masz plany krok po kroku i są one o niebo lepsze. w pozycji sommera nawet masz kilka wersji jednego planu. Ja polecam te dwie książki. Jestem zwolennikiem szybkiego progresu który wcale nie jest mniej zdrowy (stawy, ścięgna itp). Dlaczego tak piszę. głównie ze względu na to że widziałem na tym forum milion postów z zażaleniami że ludzie po roku ćwiczeń nie przeszli z np. kroku australian pull up do zwykłego podciągania albo męczą się z pistoletami tak samo długo.  Za lafajem nie przemawiają do mnie te pół ruchy któe on proponuje np. przy podciąganiu.


  • 0

#3
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Sęk w tym ,że nie chcę być gimnastykiem a zrzucić z 15kg i mieć jako taką sylwetkę oraz kable na przedramieniu:) Chciałbym zrobić kiedyś flagę ale najpierw skupić się na podstawach.


  • 0

#4
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ja również zgadzam sie z Hybrydo. Kiedyś skazany wydawał się spoko, ale jak zaczęłem trenować z nagim wojownikiem i widzę jak progres siłowy szybko leci to muszę przyznać że skazany nasz ogranicza. Po tyg. robienia negatywów będziesz już w stanie zrobić na spokojnie kilka podciągnięć, mniej więcej po miesiącu robienia pistoletów podpartych będziesz w stanie zrobić jeden pełny. A ze skazanym będzie trzeba sie męczyć kilka miesięcy żeby chociaż raz się podciągnąć, a do pistoletów to chyba z rok trzeba dochodzić..
Ja osobiście na sam początek polecam książkę" Nagi wojownik " Pavla Tsatsoulina. Pokaże Ci ona jak prawidłowo podchodzić do treningu, zbudujesz potężną siłę i przy okazji poprawisz swój tonus ( przy odpowiedniej diecie ) ;)
  • 0

#5
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Czytam NW i mam parę pytań, wykonujemy tylko 2 ćwiczenia a co z resztą mięśni? Brzuch, plecy , mięśnie kręgosłupa barki? Czy nie lepiej na początku robić wszystkie partie żeby się wprawić?


  • 0

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Zobacz na samym końcu w dziale " pytania i odpowiedzi " tam masz na to odpowiedz. ;) nagim wojownikiem trenujemy całe ciało. O ile stosujesz się do zaleceń tej książki.
  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

"Skazany na trening" prezentuje fajne ćwiczenia i uproszczoną progresję "od zera do bohatera", podoba mi się też opis techniki ćwiczeń począwszy od tempa ćwiczeń poprzez mechanikę ruchu kończąc na zaprezentowanych w książce ilustracjach. Co planów treningowych to zgadzam się, są one słabe - szczególnie jeśli porównamy je z tymi opracowanymi przez trenera gimnastyków kadry USA. 

 

Wystarczy, że ćwiczenia ze "Skazanego na trening" zastosujesz w innym schemacie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Czyli mogę trenować skazanego 3 x w tygodniu każde ćwiczenie w jednym treningu czyli razem 6 ćwiczeń na trening i tak się wspinać po kolejnych krokach? To by przyspieszyło bardzo przechodzenie kolejnych kroków.


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

O ile będziesz w stanie w ten sposób odnotowywać progres to tak, ale będzie trudno wyrobić z energią w takim przypadku, nie wspominając o zachowaniu koncentracji nad wykonywanym ćwiczeniem. Skoro dopiero zaczynasz to polecałbym ułożyć z pierwszych kroków obwody i dopiero po pewnym czasie eksperymentować z układaniem planu pod własne cele - na początku powinieneś odpowiednie przygotować się do wysiłku.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Wykorzystaj Skazanego jako atlas ćwiczeń.
Rób obwody po 10-15powt w każdym ćwiczeniu (na odpowiednim stopniu progresji, tak, żebyś te zadane powtórzenia wykonał).
Pomoże to przy redukcji.
Potem kombinuj..

NW jest spoko, ale do rekompozycji słabo Ci się nada. Książka jest bardzo dobra i warto ją przestudiować - oraz zrobić użytek z tej wiedzy. Jednak na obecnym etapie - skup się na Skazanym..

 

Lafay - są dobre opinie, ale tak naprawdę, to ciężki trening. Do tego monotonny.. Długo trwa.. Trzeba poważnego zacięcia żeby w nim wytrwać.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#11
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

OK a tych obwodów ile 2-3?


  • 0

#12
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Sęk w tym ,że nie chcę być gimnastykiem a zrzucić z 15kg i mieć jako taką sylwetkę oraz kable na przedramieniu:) Chciałbym zrobić kiedyś flagę ale najpierw skupić się na podstawach.

Jak chcesz zrzucić fat to zmień nawyki żywieniowe bo pewnie coś w nich nie gra tak jak powinno. Obniżenie podaży kcal powinno zaprocentować spadkiem wagi. Trening dodatkowy to tylko przyśpieszy.

Flagę to można zrobić nawet przy Twoim wzroście i wadze pod warunkiem że jestem dostatecznie silny żeby swoje ciało w taki sposób dźwignąć, Chociaż przeważnie widzi się chłopaków bardzo szczupłych i z wyraźnymi mięśniami robiącymi wspomnianą flagę, nadal jednak jest to kwestia siły.

Jeśli trening z masą ciała kojarzy Ci się z gimnastykiem, to w takim razie wszyscy jesteśmy gimnastykami. Siła ma wiele form :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#13
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Na początek mogą być 2-3 tak ze 3x tygodniowo.

Potem będziesz modyfikował.

Obwód składający się z 6 ćwiczeń to trochę cienizna, także dojście do 5-6 obwodów byłoby rozsądne.

Następnie, jak już będziesz jechał powiedzmy 5 obwodów po 10-15powt zaczniesz sobie utrudniać - spowolnić ruch, skrócić przerwy miedzy ćwiczeniami (najlepiej robić bez przerw), albo po prostu wskoczyć na kolejny krok w progresji danego ćwiczenia.

Inna historia:

Robisz obwody. 5.

Wszystkie ćwiczenia na kroku powiedzmy 6.
W czwartym obwodzie w jednym ćwiczeniu już nie dasz rady, to schodzisz o krok niżej..
W piątym też nie dajesz rady w dwóch kolejnych ćwiczeniach - w każdym schodzisz krok niżej.

 

Może być tak (i pewnie będzie), że na początek będziesz w stanie robić ćwiczenia na różnych poziomach:

Przysiady zwykłe

Pompki zwykłe

Podciąganie w poziomie

Mostek krok 1

itp..

 

Jest to normalne, także nie sil się, żeby wszystko było na jednym poziomie - np. wszystkie ćwiczenia na kroku 4, czy którymś tam..

 

Po kilku tygodniach możesz podejść bardziej siłowo do tematu - tak dobrać kroki, żeby wykonać 4-5 powtórzeń i wydłużyć przerwy - wtedy bardziej siła będzie się rozwijać..

No i tak można sobie pisać, rozpisywać, ale po pewnym czasie sam dojdziesz do tego co i jak, jeśli wystarczy Ci zapału :-)

 

A!
Wzorowałem się na Skazanym, ale równie dobrze, możesz chwyciść garść ćwiczeń od Lafay'a!


Użytkownik kano edytował ten post 13 lutego 2016 - 14:33

  • 2

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#14
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Dzięki bardzo o to mi chodziło.


  • 0

#15
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Proszę :-D
Daj znać jak już coś sobie złożysz. Może jakiś dziennik założysz?
Albo tutaj wrzuć rozpiskę :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#16
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Robię obwody ze skazanego kroki 1 jednak mam problem ze staniem na głowie ponieważ mam lęk przed tym. Chyba jedyna opcja to jakoś się przełamać.


  • 0

#17
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Stanie na głowie dopiero jak będziesz przy kroku 5 pompek i podciągania.


  • 0

#18
Lexu

Lexu

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów
Robie skazanego ale nie ma yam cwiczenia na biceps. Podciaganie nachwytem nie angazuje tak bicepsa, moge zamienic chwyt na odwrotny tj. podchwyt zeby biceps pracowal? Bez sensu zostawiac jeden miesien bez treningu
  • 0

#19
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

podciąganie nachwytem owszem angażuje biceps jeśli zrobisz wąski chwyt- dłoń przy dłoni. Nie ma bata żebyś bicka nie poczuł:) Ja kiedy z tym przegiąłem mało nie zerwałem biców więc ostrożnie. Podchwyt generalnie lepszy ale dawno tego nie ćwiczyłem więc nie wypowiem się


  • 0

#20
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

biceps jest tam wystarczająco trenowany. podchwyt to nic co ci jest potrzebne. Tylko nachwyt.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych