Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie taktyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
AgentStonoga

AgentStonoga

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
Cześć,
czym się różni to podcoąganie od zwykłego podciągania nachwytem? Gdzieś wyczytałem, że ręce trochę szerzej niż szerokość barków, stosuje się małpi chwyt i jak się ma drążek nisko to nogi się ugina do przodu. Ile jest w tym prawdy, to ja nie wiem. Proszę, nie wysyłajcie tylko filmików z hollow position, bo ja tego nie rozumiem. :E
PS. Warto to robić zamiast zwykłego podciągania?
  • 0

#2
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Zmartwię Cię. Podciągnięcia taktyczne to inaczej właśnie podciągnięcia w pozycji hollow. Więc aby je robić - musisz ogarnąć hollow.

 

Małpi chwyt nie jest konieczny, tu chodzi o pozycje hollow, nogi lekko do przodu, klatka zamiast iść do przodu jak w normalnym podciągnięciu "zapada się", mocno akcentowane są mięśnie najszersze grzbietu. Mocno pracują mięśnie brzucha, dochodzi nie jako do ich kompresji, skrócenia. Jeśli dodasz do tego oddech siły, to poczujesz brzuch ładnie.

 

Czy warto? jak najbardziej. Wgl warto praktykować hollow, można także robić pompki w hollow.

 

http://gimnastycy.pl...tek-hollow-body

 

Tu masz cały artykuł o pozycji hollow. I nie nastawiaj się na zasadzie "ja tego nie rozumiem i koniec". To jest po prostu pewna umiejętność do opanowania ;)


  • 1

#3
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Zrób prawidłowo w leżeniu tyłem 10 serii po 30 sec. Hollow body to zrozumiesz...  


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych