Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Nieopierzony

sport kalistenika plany treningowe początkujący siła wytrzymałość ćwiczenia

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Morman

Morman

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts
  1. Wiek :17
  2. Płeć:Mężczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF): 177cm oraz 70 kg , mezomorfik
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat : Trening wg Skazanego na Trening 1 , sporadyczne bieganie , wuefy , praca w wakacje i nie tylko , mieszkam na wsi .
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : Nigdy nic , chwilowo zmagam się prawdopodobnie z przeprostem kolana , nadwyrężeniem stawu
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie), Jasne
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) Cel najwyższej jakości to  pozycje statyczne w hand stand lub na drążku , chcę zacząć od wyrobienia bazy siły  i wytrzymałości , uważam że sylwetka oraz "masa" wskoczą niezależnie od rodzaju treningu , więc je możemy pominąć , przyjdą w swoim czasie ;D Raczej jestem gibki , ale uważam że ten czynnik sprawności wyrobię dopiero przy eksplozywnym typie ćwiczeń , po opanowaniu podstaw  , czyli do niego jeszcze daleko ;)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) Po szkole
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). Standardowo trzy posiłki dziennie : śniadanie , obiad , kolacja . Śniadanie to zazwyczaj płatki owsiane na mleku i jakiś owoc , ew kanapki , obiad wszystko to co ugotuje mama :D , kolacja to resztki z obiadu albo własna inwencja twórcza , nie jadam słodyczy , nie spożywam alkoholu , ograniczam przetworzoną żywność m.in białe pieczywo , od czasu do czasu coś słodkiego zjem lub wypiję alkohol  , np na imprezach czy innego typu libacjach , ogólnie staram się jeść zdrowo .
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie : Nie posiadam planu treningowego stworzonego przez siebie , mam kłopot z ułożeniem planu z powodu braku czasu , mam dużo nauki .  Podam " system" w jakim trenowałem dotychczas.
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp) Skazany na trening 1 , internet .


    System mojego trenowania opierał się na skupianiu w danym dniu na danej partii ciała , zazwyczaj były to dwie partie ciała. Ćwiczyć zacząłem dokładnie rok temu  zgodnie z książką skazany na trening  do wakacji ( początek lutego - początek lipca ) , w wakacje przerwa , po wakacjach zacząłem kombinować i układać własny plan treningowy , czerpiąc z skazanego i internetu  , nie ćwiczyłem w grudniu  grudzień , teraz z powodu braku jakiegokolwiek planu znów przestaję ćwiczyć , nie mogę tego wytrzymać , stać mnie na więcej  i wiem , że chcę ćwiczyć . Oto aktualny model mojego treningu , na którym opierałem swój plan trenowania od  września ubiegłego roku  do dzisiaj .
    brzuch 2x w tyg
    pompki 2x w tyg
    hand stand 2x w tyg
    nogi 1 raz
    mostki 1 raz
    nigdy nie ćwiczyłem podciągania .

     
    BRZUCH - 8/10 ćwiczeń w 3 seriach po 15 powtórzeń , czasami robiłem w 3 seriach po 20/15/10 ew 15/10/10
    POMPKI- 6/8 ćwiczeń w 3 seriach po  20/15/10 powtórzeń , w zależności od trudności , np pompki diamentowe w 1 serii robiłem tylko 5 z racji  , że przy założeniu że ćwiczę w dniu 6 ćwiczeń w  , gdzie pompki diamentowe są ostatnie , ręce mi już lekko odpadały , nawet po zrobieniu 3 min przerwy . , zaobserwowałem stagnację , regres , pomimo tylu ćwiczeń
    HAND STAND - 6 ćwiczeń w 3 seriach  po 15 powtórzeń , tutaj zauważyłem progres
    NOGI  - 5/6 ćwiczeń w 3 seriach po 50/30/20/10 powtórzeń w zależności od stopnia trudności , np wspięcia na palce robiłem po 50 , gdy np przysiadów na jednej nodze dawałem radę po 10 ;) ( nabawiłem się kontuzji , nie polecam , Wade przed tym ostrzegał , przeleciałem z 6 kroku do 10 ^^ )
    MOSTKI - 4/7 ćwiczeń , inwencja twórcza , zazwyczaj 10 , 15 powtórzeń w 3 seriach
    Podciąganie zacząłem ćwiczyć od tygodnia na zasadzie " smarowania gwintu " za każdym razem , kiedy wchodzę do  pokoju podciągam się 2 razy ( na wejście i wyjście )  na niedawno zakupionym drążku rozporowym

    Na forum spotkałem się z bardzo ładnie opisanym postem , chyba napisanym przez użytkownika : Powadzi , który przedstawił  , że chcąc dobrze się rozwinąć w kalistenice , należałoby rozwinąć podstawy zaczynając od ćwiczeń  ogólnych  ( np trening obwodowy ) potem  , wejść w stopień specjalizacji , następnie rozwinąć stopień ogólny i stopień specjalizacji i wejść na najwyższy stopień specjalizacji ,  wiem , że to może nic nie mówi , w chwilach wolnych poszukam tego postu , ale na wykresie to wszystko ładnie było napisane kolorkami  itd ;) Dlatego  uważam , że powinienem zacząć od początku , z treningiem np obwodowym  i do treningu całościowego chciałbym dołożyć trening pod handstand 2/3 razy w tygodniu  , ponieważ to jest moja ulubiona gałąź kalisteniki .

     

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Hej, witamu na forum

 

Skoro przeczytałeś temat Powadziego to może warto byłoby zastosować się do zawartej tam metodyki? Mam na myśli rozpoczęcie treningów od obwodów i później (przeważnie po 2-4 miesiącach) ewentualnie zastąpienie ich bardziej ukierunkowanym treningiem (jeśli celem nadrzędnym są statyki to warto będzie dodać wtedy trochę izometrii do treningu). Natomiast do obwodów możesz dodać hollow body i arch body, warto je opanować i szlifować od początku.

Podsyłam Ci jeszcze raz link do artykułu Powadziego jeśli nie możesz go znaleźć: http://kalistenikapo...odki-przykłady/

 

Aktualny plan nie jest zbyt dobry ponieważ wyrabiasz od początku pewną dysproporcję w liczbie ćwiczeń.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Morman

Morman

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts

Dzięki , znalazłem ten post przypadkowo , ale już znaleźć go nie mogłem. Mój plan treningowy nie był zbyt dobry i chyba zbyt późno nabrałem o tym świadomości . Już wszystko wiem , trening zacząłem dzisiaj , zdam relacje za 2 miesiące ;)


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Czekam z niecierpliwością ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Also tagged with one or more of these keywords: sport, kalistenika, plany treningowe, początkujący, siła, wytrzymałość, ćwiczenia

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users