Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

plan treningowy pod wojsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Uroshi

Uroshi

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
Witam mam 18 lat 72 kg wagi mógłby mi ktoś pomoc jak mam ułorzyć swój trening pod egzamin / kwalifikacje wojskową?
  • 0

#2
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Witam. Na tym forum nikt ci nie ułoży gotowego planu pod twoje preferencje, zapytaj lepiej o to jakie ćwiczenia czy jaka forma treningu będzie dla ciebie najlepsze ;)


  • 0

#3
tomanooos

tomanooos

    Bez wysiłku nie ma zysku!

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaZawiercie
@uroshi tak jak kolega wyżej pisał nikt Ci gotowego planu nie ułoży, ale ja Ci chętnie polecam plan Armstronga który wykonujesz prawie codzienne do tego możesz biegac 4razy tygodniowo. Ja jak ćwiczyłem ym sposobem to jeszcze dodalem wtedy dipy z obciążeniem i brzuch na różne sposoby ćwiczyłem. I efekty widziałem już po paru tyg. :-)
  • 0

#4
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Musisz przygotować się pod egzamin z wf który nie jest super ciężki. Podciaganie na drążku, sprinty 10x10, brzuszki i bieg na 3000m. Normy zależą od grupy wiekowej.
  • 0

#5
Uroshi

Uroshi

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
Nie nie chodziło mi o ułożenie planu tylko potpowiedzieć w jaki sposób trenować najlepiej jestem poczatkujacy i nie wiem czydam rade zregeneracjaw treningu amstronga

Użytkownik Uroshi edytował ten post 07 lutego 2016 - 14:03

  • 0

#6
tomanooos

tomanooos

    Bez wysiłku nie ma zysku!

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaZawiercie
Samo wykonywanie planu. Armstronga gdzie np w poniedziałek robisz maks podciągniec a we wtorek piramidke w srode i czwartek serie z określona liczba powt. A w piatek z ciezarem. Ja w ten sposob doszedlem od 6 podciagniec do 15 nachwytem i raz z 30kg obciążeniem. I uważam ten plan lepszym niż smarowanie gwintów co 2 dzień.
  • 0

#7
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

To zależy w jakiej jesteś obecnie formie i gdzie masz największe braki. Trenuj tak żeby zaliczyć - podciąganie na drążku ok. 15 powt, brzuszki 60-70 powt/2min, 10x10 w 30s lub poniżej, a ok. godzinę po tym pobiec 3000 m w ok.12 min. Normy zależą od grupy wiekowej. 

Wbrew pozorom 3000 m to dość ciężki dystans dla kogoś kto mało biega. Trzeba dość szybko biec i nie ma co się bawić w rozkładanie sił na tym dystansie. Przed biegiem kilka okrążeń rozgrzewkowych dla wyrównania pulsu a później ogień... ;)  

Zaliczam ten sprawdzian co roku już od 17 lat. Nie jest to nie wiadomo co ale trzeba coś tam się ruszać żeby zaliczyć na 5,0. 


  • 0

#8
Uroshi

Uroshi

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
Jestem poczatkujący podciagne sie tylko 4 razy i nie wiem czy dam rade z regwneracja w treningu amstronga a jesli chodxi o bieganie to nigdy nie trenowalem
  • 0

#9
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
No to bierz się do roboty. Szkoda czasu na gadanie... ;)
  • 0

#10
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Spróbuj robić bardzo skuteczną a zarazem nie wyczerpująca metodę. Nazywa ona sie smarowanie gwintów. Polega ona na jak najczęstszym wykonywaniu danego ćwiczenia bez meczenia się. Zawsze robisz połowę maksymalnej liczby powt. Czyli jak się podciągniesz 4 razy to za za każdym razem jak jesteś koło drążka zrób dwa powt. Możesz wykonywać nawet co godzinę jak twój styl życia Ci na to pozwala. Ale pamiętaj że można zawsze robić takiego samego treningu. Zapisuj sobie wszystkie seriie a pod koniec dnia je zlicz. Jeżeli załóżmy że wykonałeś dzisiaj 20 serii to jutro zrób 15 a jeszcze następnego dnia więcej bądź mniej. Chodzi tutaj tylko o to żeby nie robić takiej samej ilości serii codziennie. Po dwóch tygodniach treningu zrób dwa dni przerwy i sprawdź swojego maxa. Pozwoli to zobaczyć czy dany progres nastąpił czy też nie i będzie wyznacznikiem jaką ilość powt robić później. Bieganie i inne ćwiczenia których wymagają rób codziennie ale nie w metodzie smarowania gwintów- szybko byś sie wypalił. I najważniejsze żebyś nie trenował na maksa- częstość nad intensywność. Tak samo jest w życiu lepiej sie uczyć codziennie po 15 min niż raz w tyg po 5 h :/ I unikaj innych ćwiczeń. Jak chcesz być w czymś dobry to musisz to jak najczęściej robić. Pamiętaj;)
  • 0

#11
Uroshi

Uroshi

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
Dzieki za pomoc spróbuje obu sposobów
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych