Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Łączenie ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Siema 

Mam kolejny dylemat

Chciałbym rozwijać swoje ciało harmonijnie więc wymyśliłem sobie, że będę robił dużo różnych ćwiczeń

I teraz nie wiem jak je łączyć bo na treningach daje z siebie 110% (inaczej brak progresu w MOIM przypadku) 

No i z powodu tak intensywnych ale krótkich treningów bolą mnie mięśnie, a z racji tego iż w kalistenice podczas jednego ćwiczenia pracuje więcej mięśni niż przy machaniu hantlami nie wiem jak je łączyć aby dojść do pełnej regeneracji i nie omijać treningów

Który z wymienionych planów jest lepszy i dlaczego ? 

 

Dzień 1 - Dipy, brzuch

 

Dzien 2 - pompki na 1 ręce, skośne brzucha, flaga

 

Dzień 3 - drążek 

 

Dzień 4 - stanie na rękach, pompki maltańskie

 

lub

 

Dzień 1- Dipy, flaga

 

Dzień 2- pompki na 1 rece, brzuch, skosy

 

Dzień 3 - drążek

 

Dzień 4- stanie na rękach pompki maltańskie

 

Zależy mi na tym aby w jednym dniu połączyć ćwiczenia które trenują te same mięśnie

Dzięki temu będą mogły sobie odpoczywać lub względnie odpoczywać w pozostałe 

Pozdrawiam


  • 0

#2
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Siema 

 

Który z wymienionych planów jest lepszy i dlaczego ? 

 

No cześć. Bez owijania w bawełnę - oba do dupy. Proporcje push i pull nie są równe oraz nie masz w tym planie ćwiczenia na lędźwie oraz nogi. Nie podałeś również rozpiski, w które dni będziesz robił poszczególne treningi co w sumie i tak nic nie zmienia.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#3
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

już kiedyś pisałem że nie robię nóg bo dużo jeżdżę rowerem i to całkowicie załatwia sprawę. 

a co do pełnej rozpiski w który dzień to tak:

 

Pon - dzień 4

Wt - dzień 1

Śr - wolne

Czw - dzień 3

Pi - wolne

So - dzień 2

Ni - wolne

 

Srosunek push do pull ? powiedz coś więcej albo zalinkuj


  • 0

#4
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

jeśli chodzi o skrót brzuch to mialem na myśli unoszenie nóg w zwisie na drazku i unosznie tułowia z nogami zaczepionymi na drabince

a drązek to podciaganie nachwytem, podchwytem i z bocznym ułożeniem dłoni


  • 0

#5
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

już kiedyś pisałem że nie robię nóg bo dużo jeżdżę rowerem i to całkowicie załatwia sprawę. 

Nie każdy musi wiedzieć co pisałeś kiedyś tam :P

 

 

Srosunek push do pull ? powiedz coś więcej albo zalinkuj

Powinna być zachowana równowaga w ćwiczeniach gdyż można się nabawić dysproporcji i  na dłuższą metę może to być szkodliwe - powodować kontuzje (głównie chodzi o mięśnie antagonistyczne). 

Czyli  np w jednym tygodniu treningowym robisz taką samą ilość treningów push i pull. W twojej rozpisce są push 3 : 1 pull.

 

Jak chcesz robić dużo różnych ćwiczeń to moją propozycją jest fbw 3x w tygodniu.

Układasz 3 różne zestawy i wykonujesz je dowolnie rotując w kolejnych dniach treningowych.

np.

FBW1: podciąganie nachwyt, dipy, brzuch

FBW2: podciąganie podchwyt, pompki na 1 ręce, brzuch skos, lędźwie

FBW3: podciąganie neutral/bądź australijskie, pompki maltańskie, brzuch i lędźwie (inne ćwiczenie niż we wcześniejszych zestawach)

 

Handstanda i flagi, zresztą jak wszystkie statyki, możesz robić na początku każdego treningu. No i oczywiście nie trenujesz na maksa tak co by z regeneracją nadążyć.


  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#6
Winablify

Winablify

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Nie każdy musi wiedzieć co pisałeś kiedyś tam :P

 

 

Powinna być zachowana równowaga w ćwiczeniach gdyż można się nabawić dysproporcji i  na dłuższą metę może to być szkodliwe - powodować kontuzje (głównie chodzi o mięśnie antagonistyczne). 

Czyli  np w jednym tygodniu treningowym robisz taką samą ilość treningów push i pull. W twojej rozpisce są push 3 : 1 pull.

 

Jak chcesz robić dużo różnych ćwiczeń to moją propozycją jest fbw 3x w tygodniu.

Układasz 3 różne zestawy i wykonujesz je dowolnie rotując w kolejnych dniach treningowych.

np.

FBW1: podciąganie nachwyt, dipy, brzuch

FBW2: podciąganie podchwyt, pompki na 1 ręce, brzuch skos, lędźwie

FBW3: podciąganie neutral/bądź australijskie, pompki maltańskie, brzuch i lędźwie (inne ćwiczenie niż we wcześniejszych zestawach)

 

Handstanda i flagi, zresztą jak wszystkie statyki, możesz robić na początku każdego treningu. No i oczywiście nie trenujesz na maksa tak co by z regeneracją nadążyć.

lędzwie tzn ? jakie ćwiczenia 


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przykładowe ćwiczenia na odcinek lędźwiowy to mostki, arch body, grzbiety, martwy ciąg, wznosy nóg w leżeniu na brzuchu (oczywiście trzeba to robić na pewnym podwyższeniu).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

ja bardzo mocno czuję lędźwie przy rockingu, kiedy z całej siły je spinam, żeby zachować lordozę lędźwiową i nie zawijać tyłka pod siebie.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych