Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bruce Lee


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ten facet może być mega inspiracją dla fanatyków treningu siłowego. Nigdy bym nie przypuszczał że sztuki walki mogą mieć tyle wspólnego z treningiem siłowym. ( oczywiście nie mówię tu o mma, boks itd. bardziej chodzi mi o coś w rodzaju Kung- Fu, Karate ) Wręcz bym powiedział że jest tym samym. Sztuka generowania napięcia, oddech siły to wszystko ma wiele wspólnego z treningami siłowymi. Jego wyniki siłowe mówią same za siebie. Zresztą sami zobaczcie ( uwaga dosyć długo tekst ) :

http://forum.brucele...36.0.html;wap2=

Co o tym sądzicie ? Jak dla mnie, mistrzu jeżeli to wszystko jest prawdą;)
  • 0

#2
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

On dla mnie zawsze był, jest i będzie kultem niemożebnym. 


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Czytałem, polecam zobaczyć jak gra w ping-ponga nunchaku ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Kozak :) ja bym przy próbie bawienia się tym nunchaku cały poobijał:) ogólnie ciekawa postać może zrobię kiedyś o nim artykuł ale musze się czegoś więcej o nim dowiedzieć, niż wiedza z Wikipedii. Będzie to ciężkie ale może coś sie znajdzie :) co o tym myślisz? Opłacało by się ? :)
  • 0

#5
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Jest książka Bruce'a Lee o treningu siłowym "Sztuka kształtowania ciała". Przeglądałem kiedyś, szału nie ma. Zdaje się, że Bruce Lee osiagnął wielkość nie dzięki wybitnym metodom treningowym, a raczej niesamowitej wytrwałości i pracowitości. Zresztą inni chińscy aktorzy sztuk walki też są z tego znani.

 

Przy okazji: "oczywiście nie mówię tu o mma, boks itd. bardziej chodzi mi o coś w rodzaju Kung- Fu, Karate". Oj, widzę tu stereotypy. Zawodnicy WSZYSTKICH sztuk walki trenują wszechstronnie - siłę, wytrzymałość, koordynację, szybkość itd. Zawodowy bokser, a tym bardziej zawodnik MMA, też jest silny.


  • 0

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Tak tylko że pisząc siła miałem na myśli wszystkie techniki napięcia i oddechu siły które są umieszczone w książce" Nagi Wojownik. Nawet Pavel podkreślał że wszystkie informacje o tych technikach są głównie z wschodnich sztuk walki. Jest tem dużo przykładów z karate a nie ma jakoś żadnego z bosku czy mma. Wiem że Ci zawodnicy są silni, i wgl ale na pewno nikt z nich nie praktykuje technik wysokiego napięcia :)
I sie nie dziw mi, że nie za bardzo mi podchodzą nasze sztuki walki no jak oglądam czasami w tv to dla mnie to jest śmieszne czasami. Kiedyś to ludzie walczyli. Nokautowali się w pierwszych rundach a teraz się cackają żeby sobie krzywdy nie zrobić i zgarnąć najwięcej hajsu. Zresztą jak widać niektórych zawodników wagi ciężkiej to tam 80% to body fat a reszta to mięśnie, więc naprawde nie dziw sie mi :)
Ogólnie dzisiejszy sport to jest lipa. Nasi piłkarze kiedyś zdobywali 3 miejsca na mistrzostwach a kasy praktycznie wgl z tego nie mieli- teraz przegrywamy z każdym i zarabiają pełno hajsu...
  • 0

#7
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Ponoć nawet na kiblu jak siedział, to robił coś hantlami przez ten czas :D


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak chcesz to możesz pisać o nim artykuł, można się wesprzeć filmami na jego temat, wywiadami z najbliższymi (i z nim samym), książkami jego autorstwa, jego trenerami (np. ip manem) itd. Też miałem taki zamysł, ale nie mogę znaleźć książek Bruce'a w wersji polskiej, a po angielsku minęłoby trochę czasu zanim bym to ogarnął.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak chcesz to możesz pisać o nim artykuł, można się wesprzeć filmami na jego temat, wywiadami z najbliższymi (i z nim samym), książkami jego autorstwa, jego trenerami (np. ip manem) itd. Też miałem taki zamysł, ale nie mogę znaleźć książek Bruce'a w wersji polskiej, a po angielsku minęłoby trochę czasu zanim bym to ogarnął.

Akurat "Sztuka kształtowanie ciała" jest na półce mojej biblioteczki :-) Facet niesamowity. Książka ciekawa. Cloud, pisz arta, może coś ciekawego znajdziesz wpadnie :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#10
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Napisze ale pierw trzeba się czegoś dowiedzieć i dużo przeczytać o nim i przedewszsytkim wszystko zrozumieć. Już teraz mógłbym przeczytać kilka książek w pare dni np. codziennie po jednej, tylko co by mi to dało jak na tak krótki czas wszystkie informacje by się mieszały i by się okazało że zmieniłem jego historie życia a tego nie chce robić. To będzie dosyć ciężki temat, bo trzeba bardziej szczegółowo opisać i wyjść po za zakres wiedzy z Wikipedii. Narazie nie mam czasu ale za tydz. będę miał ferie to będę miał bardzo dużo czasu żeby sie oczytać a po tem napisać. :) a ta książka o której piszesz jest w wersji Pl czy tylko po Eng ? Bo jak po Eng to niestety ale nie dam rady nic z tym zrobić:)
  • 0

#11
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

PL


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Swoją drogą jak natkniecie się w necie na jego książki po polsku to podajcie link, może będziecie mieli więcej szczęścia ode mnie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Faktycznie, Bruce Lee ma coś w sobie co przyciąga i inspiruje.

Zdaje sobie sprawę, że wokół niego powstało wiele legend, które nie są prawdziwe, ale to tylko pokazuje jak jego postać oddziałuje. 


  • 0

#14
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Była taka inicjatywa - Biblioteczka Brucea Lee, ale nawet w USA się nie udało i zakończyło się na 4-5 książkach..
U nas wyszły chyba 4.
Mnie by interesowały dzienniki treningowe, ale nawet po angielsku nie wyszły:

 

https://en.wikipedia...uce_Lee_Library

 

  • Vol. 1 - Words of the Dragon - Interviews, 1958 - 1973 [1]
  • Vol. 2 - The Tao of Gung Fu - A Study in the Way of Chinese Martial Arts [2]
  • Vol. 3 - Jeet Kune Do - Bruce Lee's Commentaries on the Martial Way [3]
  • Vol. 4 - The Art of Expressing the Human Body [4]

Vol. 5 - Letters of the Dragon - Correspondence, 1958 - 1973


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#15
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Dzięki za podesłanie, choć nadal liczę że spotkam kiedyś polskojęzyczną wersję ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#16
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Może po prostu kup po polsku..
Pozycje 1-4 są wydane przez Budo-Sport.

 

Słowa Smoka

Tao Kung Fu

Jeet Kune Do

Sztuka kształtowania ciała

Jest też ksiażka ze "złotymi myślami" BLee.

 

Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee

 

Listy Smoka już niestety nie ukazały się po polsku. Miało być 12 części..


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#17
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przeważnie nie mają tych książek na składzie albo są w języku angielskim, szukałem już wcześniej. "Sztukę kształtowania ciała" można jedynie dostać. Chyba że akurat w ostatnim czasie coś się zmieniło.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych