Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Naciągnięcie/naderwanie mięśnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
mati65095

mati65095

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Nie wiedziałem, gdzie ten temat umieścić więc jeśli jest w złym miejscu to przepraszam :)

W niedziele siłowałem się na rękę i od tamtego momentu dokucza mi ból w łokciu. Dokładniej jest to nieprzyjemne kłucie, które najbardziej objawia się podczas snu. Domyślam się, że jest to naciągnięcie lub naderwanie. Da się to jakoś wyleczyć czy jedynym rozwiązaniem jest czas? Treningów nie odpuściłem ale wykonuje same ćwiczenia bez użycia rąk więc wiecie jak to wygląda. Boję się, że jest to coś poważnego :( Ktoś coś?


  • 0

#2
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak boli bardzo, tak że aż nie da się funkcjonować to najlepej będzie odwiedzić lekarz. Jeśli jest w miarę to odczekaj jakiś czas. Kilka dni powinno wystarczyć. Możesz jakiś lek przeciwzapalny wziąść i posmarować łokieć też taką przeciwzapalną maścią. Sam do lekarza nie poszedłem jak złapałem kontuzję nadgarstka więc Tobie mimo wszystko doradzę żebyś się do niego wybrał :-)


  • 1

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#3
mati65095

mati65095

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Ból jest do zniesienia. Przy zwykłych czynnościach nic nie czuję, gorzej jak jestem w bezruchu lub wiadomo w większym wysiłku czego oczywiście unikam.

To moja pierwsza poważniejsza kontuzja od rozpoczęcia treningów rok temu. W takich momentach człowiek naprawdę zaczyna doceniać swoje zdrowie. :mellow:


  • 0

#4
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Polecam zimne okłady i zaprzestanie treningów aż przestanie boleć. Następnie ćwiczenia wzmacniające/rehabilitacyjne a później powolne wracanie do normalnych treningów.


  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#5
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

z doświadczenia uważam, że naciągnięcia mięśni lub ścięgien w kalistenice są niemal nie do uniknięcia. Sam miałem kilka razy różne urazy ale wychodziłem z tego i teraz jest ok. tak więc-powodzenia! Będzie dobrze. I najważniejsze-dont panic! mi zawsze się wydaje, że to już koniec ze mną przy jakimś urazie ale nie jest koniec:)


  • 1

#6
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Zimne okłady w pierwszych 24h. Sprobuj znalezc jakiegos dobrego fizjoterapeutę, mi wyleczył bark w 2 wizyty.
  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zerknij do tematu Struca: http://kalistenikapo...b-i-pre-rechab/

 

Możesz też poczytać rady z tego tematu: http://kalistenikapo...barków-i-kolan/


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych