Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rutyny i sety by Majlo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów

Witam, od razu na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie jestem mega specjalistą dot. metodyki treningu aczkolwiek na własnej skórze testowałem wiele sposobów i ćwiczeń i chciałbym wam przedstawić filmiki mojego autorstwa z rutynami, setami. Są to cwiczenia dostosowane do różnego stopnia zaawansowania, które  pomogły mi znacząco nabrać siły i masy mięsniowej. Warto więc zasubskrybowac kanał i śledzić kolejne filmiki. Każda wyrażona opinia jest mile widziana. Pozdrawiam

 

 


  • 2

#2
tomanooos

tomanooos

    Bez wysiłku nie ma zysku!

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaZawiercie
Będę śledził :-)
Być może spróbuje w przyszłym tyg. brzuch zrobić Twoim sposobem :-) pozdrawiam i powodzenia w treningach
  • 0

#3
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Dzisiaj wleciały plecy:
  • 1

#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

i niech mi ktoś powie, że ten facet ma lepszą technikę w hspu niż ja! 


  • 0

#5
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
A co Ci w technice nie pasuje kolego? :P
  • 0

#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tyłem do ściany, banan, łokcie szeroko, luźne nogi ;p Tak patrząc od gimnastycznego wzorca. W kali widziałem gorsze formy, sam kiedyś robiłem gorzej  :P


  • 0

#7
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Tyłem do sciany? A co to takiego? Mozna robic przodem i tyłem i obie formy sa poprawne. Sprobuj bez uchwytów prowadzić łokcie blisko, zycze powodzenia :)
  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W sensie plecami : ) No próbowałem i co? xD Trzeba odpowiednio zrotować łokieć i anatomicznie nie ma problemu. A i jest dużo trudniej i dlatego jest to honorowana forma, szczególnie w gimnastyce wzmacniająca łokcie przed trudniejszymi ćwiczeniami. Nie oburzaj się.


  • 0

#9
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Czyli wg Ciebie kolega na filmie tez robi zle HSPU? :P a jak robisz wyciskanie sztangielek do gory ma barki to jak trzymasz rece? Z przodu czy z boku?
  • 0

#10
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ
Robisz cwiczenia w obwodzie czy kazde osobno??

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#11
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ech napisałem, że patrząc od gimnastycznego wzorca robisz źle, nie powiedziałem, że wgl ta forma jest do dupy. W zasadzie jest dość dobra. A ty zaczynasz tu jakąś krucjate.

 

Nie robie wyciskania sztangielek, poza tym to zupełnie inne ćwiczenie, inne dyscypliny, napisałem Ci po co tak się prowadzi łokcie. Skoro jest trudniej to nie przyznasz, że taka forma może być jednak bardziej rozwojowa ? Po za tym mocniejsze łokcie to lepsze MU, BL, jakaś tam pierwsza wprawka do IC.

 

Nie powiem, że robi źle. Aczkolwiek to że ktoś zrobił ładny film na yt nie oznacza, że nie można polemizować z jego techniką.


  • 2

#12
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów


To zalezy, raz w obwodzie, a raz osobno :)


Robisz cwiczenia w obwodzie czy kazde osobno??

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka


  • 0

#13
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Spoko treningi. Leci rep ! Zawsze myślałem że trening metodą split w kalistenice jest bez sensu, i że może być to jedynie metoda dla tych co chcą rozpocząć przygodę z sportami sylwetkowymi a nie mają dostępu do siłowni ani kasy na zrobienie własnej. Natomiast do budowania siły nie wydawały mi sie najlepsze. Może to przez to że kiedyś jak zaczynałem to też układałem w ten sposób osobne rutyny. triceps, barki, klata itd. ( te kulturystyczne myślenie z siłowni jeszcze zostało we mnie na długi czas :D ) i praktycznie nie miałem żadnych efektów w silę. Po tem zacząłem robić typowe treningi siłowe i progres jest bardzo duży.
Pomimo tego że jesteś przykładem osiągnięcia niesamowitej siły treningiem split to i tak najprawdopodobniej do niego nie powrócę choćby nawet za kilka lat powiedziano że jest to najlepszy rodzaj treningu, po prostu mam złe wspomnienia z tym treningiem :D

PS: Zamiast czepiać sie techniki która jest dobra ( nie każdy jest gimnastykiem i nie każdy chce nim zostać) to może tak napisać kilka dobrych słów na temat tego co robi kolega i że chce innym pomóc. ? Nie rozumiem tego ale ok xd
  • 0

#14
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

JA NIE rozumię dlaczego widzę czy to na filmikach czy to na madbarz że w rutynkach na barki jest archer pull ups. Z barkami nie ma to za wiele wspólnego. jest wiele lepszych ćwiczeń. Cloud ludzie oglądają takie filmiki i powtarzają więc nalezy jednak robić to z dobra techniką (ja bym się przyczepił tylko do prowadzenia łokci). 

 

do autora:

Nagraj jakieś ciekawe sety bez zchodzenia z drążka bo mi już pomysłow brakuje bo coś w stylu 3 MU 10 Bar dipów 8 pull up już jest nudnawe :)


  • 0

#15
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów

Dzieki za miłe slowa, ale oczywiscie moj trening nie opiera sie tylko na takim sposobie, robie tez treningi obwodowe praktycznie bez zadnych przerw, robie rożnego rodzaju sety. Zeby po prostu miesien nie przyzwyczaił sie do jednego rodzaju cwiczen :)


Spoko treningi. Leci rep ! Zawsze myślałem że trening metodą split w kalistenice jest bez sensu, i że może być to jedynie metoda dla tych co chcą rozpocząć przygodę z sportami sylwetkowymi a nie mają dostępu do siłowni ani kasy na zrobienie własnej. Natomiast do budowania siły nie wydawały mi sie najlepsze. Może to przez to że kiedyś jak zaczynałem to też układałem w ten sposób osobne rutyny. triceps, barki, klata itd. ( te kulturystyczne myślenie z siłowni jeszcze zostało we mnie na długi czas :D ) i praktycznie nie miałem żadnych efektów w silę. Po tem zacząłem robić typowe treningi siłowe i progres jest bardzo duży.
Pomimo tego że jesteś przykładem osiągnięcia niesamowitej siły treningiem split to i tak najprawdopodobniej do niego nie powrócę choćby nawet za kilka lat powiedziano że jest to najlepszy rodzaj treningu, po prostu mam złe wspomnienia z tym treningiem :D

PS: Zamiast czepiać sie techniki która jest dobra ( nie każdy jest gimnastykiem i nie każdy chce nim zostać) to może tak napisać kilka dobrych słów na temat tego co robi kolega i że chce innym pomóc. ? Nie rozumiem tego ale ok xd


  • 0

#16
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów

JA NIE rozumię dlaczego widzę czy to na filmikach czy to na madbarz że w rutynkach na barki jest archer pull ups. Z barkami nie ma to za wiele wspólnego. jest wiele lepszych ćwiczeń. Cloud ludzie oglądają takie filmiki i powtarzają więc nalezy jednak robić to z dobra techniką (ja bym się przyczepił tylko do prowadzenia łokci).

do autora:
Nagraj jakieś ciekawe sety bez zchodzenia z drążka bo mi już pomysłow brakuje bo coś w stylu 3 MU 10 Bar dipów 8 pull up już jest nudnawe :)


Jak dla mnie archer Pull Ups to jedno z najlepszych cwiczen na sile w bakach, jak schodzę po nich z drążka to az błagają o litość :P widocznie zle robisz skoro uwazasz ze te ćwiczenie nie nadaje sie na ta partie ciala :)
  • 0

#17
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

z mojej wiedzy wynika że przy ruchach pull barki nie odgrywają kluczowej roli. Co można robić źle w archerach?? podciągasz się ponad brodę z jedną ręką prostą. Umię, robię i nie czuję :)


  • 0

#18
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów

Klatka piersiowa - 


  • 0

#19
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Czyli wg Ciebie kolega na filmie tez robi zle HSPU? :P a jak robisz wyciskanie sztangielek do gory ma barki to jak trzymasz rece? Z przodu czy z boku?

Majlo jak pisałem swój komentarz to chodziło mi o to, że robię równie dobrze jak ten na filmie. Ja już nawet nie wrzucam swoich hspu żeby nie być zjedzonym przez gimnastyczne grono zarzucające banany itp.:) Chciałbym kiedyś zobaczyć praktyczne umiejętności tych moralizatorów w HSPU.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych