Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy dla początkującego - do oceny

plan treningowy początkujący ocena madbarz ogólnyrozwojowy zakwasy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
daniel_mast

daniel_mast

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Siemanko, mam 15 lat i chciałbym rozpocząć swoją przygode z kalisteniką ;) Napisze o co biega według schematu.

 
  • Wiek - 15 lat
  • Płeć - mężczyzna
  • Wzrost i waga - 177cm i 64kg
  • Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - Jakieś tam pojedyńcze zrywy do ćwiczeń i programy typu 100 pompek gdzie doszedłem do 55 :P
  • Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - żadnych kontuzji nie miałem
  • Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - Nie
  • Cel treningowy - wytrzymałość, sylwetka no i żeby tej siły troche było :D
  • Czas jaki możesz poświęcić na treningi - każdy dzień oprócz piątku
  • Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: tzn. jem normalnie, nie umiem opisać ile kcal spożywam, rano płatki, w szkole kanapki, potem jakiś obiad, potem tosty i jeszcze coś tam zjem ;)
  • Plan treningowy stworzony przez Ciebie - plan znalazłem od Madbarz, o to tenfull_body_routine_w600.jpgZacząłem robić ten trening, moje założenie było 3 razy w tygodniu, takie 3 cykle tego, zamiast podciągania (bo mój rekord to 3 razy wąskim podchwytem) opuszczanie. Jednak po zrobieniu 2 cykli i pompek z trzeciego normalnie padłem i na następny dzień miałem takie zakwasy że się ruszać nie mogłem :o Plan jest dobry, czy może coś zmienić, co sądzicie?

 


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Przeczytaj pigułkę wiedzy, nie idź na łatwiznę. Dzięki samej pigułce wiedzy dowiesz się bardzo dużo i będziesz w stanie stworzyć chociażby podstawy planu. Osobiście uważam, że plany od madbarz i innych grup tego typu są dobre, ale jeżeli jesteś średnio zaawansowanym i potrafisz przerobić je nieco pod siebie. Skoro miałeś zakwasy to zapewne nie jesteś przyzwyczajony do ćwiczeń, w takim wypadku trening obwodowy całego ciała 3 razy w tygodniu powinien dać efekty. A co do podciągania to oprócz fazy negatywnej (opuszczanie się) wykonuj też codziennie "smarowanie gwintów" więcej o tym dowiesz się w pigułce wiedzy, więc zapraszam do lektury, w końcu od czegoś jest ta pigułka. :)
  • 2

#3
daniel_mast

daniel_mast

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Ok, jak wróce ze szkoły to przeczytam tą pigułkę wiedzy ;) Trening obwodowy tzn. ten od Madbarz?
  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Nie. Choćby z tego tematu. Pod koniec posta...

 

http://kalistenikapo...odki-przykłady/


  • 1

#5
daniel_mast

daniel_mast

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dziś jednak znalazłem troche czasu i zrobiłem trening obwodowy z tego linku ;) Będe również robił codziennie "smarowanie gwintów" :D Dzięki wszystkim za pomoc :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, treningowy, początkujący, ocena, madbarz, ogólnyrozwojowy, zakwasy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych