Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Powrót po przerwie + plan do oceny i pare pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Polo2109

Polo2109

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
  1. Wiek - 18 lat
  2. Płeć- Mężczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF)- 186cm 95kg, nigdy nie mierzyłem BF
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - bawienie się kalistenika czyli trochę poćwiczyłem i przerwe miałem po czym znów wracałem do ćwiczeń i po jakimś czasie przerwa wiec bym nazwał to takie mocno nieregularne treningi :P
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości- skrzywienie kręgosłupa( nie odczuwam żadnego dyskomfortu przez to ale chciałbym wzmocnić mocno kręgosłup żeby na starość nie odczuwać tego zbytnio), lewe kolano mam słabsze od prawego bo miałem operacje w maju 2015r. gdzie miałem wycinaną narośl kostną na nasadzie kości piszczelowej pod kolanem i żeby to zrobić musiałem mieć lekko przecięte więzadło i jak trochę biegałem w lato to taki leciutki dyskomfort czułem i ogólnie mam słabszą lewą nogę od prawej bo jak np. kucam to na prawą albo jak wstaje z siadu to przez prawą nogę czy jak robię coś fizycznego na dworze, np. coś łopatą to też pomagam sobie prawą nogą i też właśnie przez tą operacje przez jakiś czas nie mogłem zginać lewej nogi i na nią stawać.
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy?- Tak
  7. Cel treningowy- siła, gibkość(zwłaszcza biodra i kręgosłup), pozycje statyczne
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi- codziennie po 1,5h jedynie że coś mi wyskoczy ważniejszego to przekładam sobie trening na inny dzień
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp).- zero słodyczy i śmieciowych rzeczy, na śniadanie zazwyczaj jakiś ciemny chleb z twarogiem lub serkiem wiejskim i miodem lub jakieś płatki na mleku albo chleb z dżemem itp., do szkoły biorę 3 kanapki z serem i wędliną i do tego jakiś owoc i wodę, na obiad jakaś zupa i mięso z ziemniaczkami, a na kolacje staram się jeść mało węgli, dużo białka i warzyw. Przez cały dzień staram się pić jak najwięcej wody.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie   

Zacznę najpierw od rozgrzewki, a więc:

I część rozruchowa:

-bieg w miejscu lub normalny bieg jeżeli ćwiczę na dworze

-skipy do przodu i do tyłu

-przysiad-pompka-wyskok

II część ogólnorozwojowa

-przewroty w przód i tył

-z siadu dotknięcie nogami za głową

-resety

III część siłowa

-przysiady

-wspięcia na palce

-na plecach unoszenie nóg 10cm nad ziemie

-brzuszki

-w leżeniu na brzuchu unoszenie rąk i nóg do góry

-pompki

-trifecta

-ruchy stawów

 

 

Główny trening:

Poniedziałek

-rozgrzewka

-pompki 5x5

-przysiady 5x5

 

Środa

-rozgrzewka

-podciąganie 5x5

-wznosy nóg 5x5

-mostki 5x5

 

Piątek

-rozgrzewka

-pompki na rękach 5x5

-przysiady 5x5

 

Sobota

-Rozgrzewka

-podciąganie 5x5

-przedramiona(zwis na drążku 4x1minuta)

 

Kilka moich uwag co do planu całego:

-rozgrzewka jest do treningu w domu, jak nie będzie mrozu to wyjdę na dwór i wtedy dodam parę ćwiczeń do I i II części, żeby więcej ciepła wytworzyć na początku.

-w sobotę dałem jeszcze podciąganie bo jak przychodzę ze szkoły to jest ciemno a tylko w środę kończę wcześniej i mam 2 ćwiczenia na push więc chciałem żeby też były 2 na pull.

-z resetów robię rocking i Baby Crawl(chce dojść do 10 minut i zacząć jakiś trudniejszy wariant).

-trifecte robię ze skazanego na trening 2, a ruchy stawów z książki Super stawy.

 

I teraz parę pytań:

1. Czy z resetów wystarczą te 2 ćwiczenia czy warto by było dodać coś jeszcze?

2. Czy zamiast na plecach unoszenie nóg 10cm nad ziemie mogę zastąpić to hollow body?

3. Czy istnieje sylwetka gimnastyczna na brzuchu, która pomoże w przyszłości opanować back lever?

4. Znacie jakiś fajny tutorial który pomoże opanować mi L-sit?

5. Jak myślicie czy dobry jest trening 5x5 na nogi przy tym co napisałem w punkcie 5 czy lepsze by było coś innego?

 

 

Jak wpadną do głowy mi jeszcze jakieś pytania to napiszę i jeśli ma ktoś jakieś opinie/porady na temat planu z chęcią wysłucham. z góry dzięki :)

 

11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan- forum +skazany+super stawy Pavela Tsatsoulinea


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych