Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wywiad - Piotr Gorzela

Piotr Gorzela Wywiad Wywiady kalistenikapolska street workout

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Endymo

Endymo

    No excuse.

  • Redaktor

  • 25 postów

Długo oczekiwane wywiady powstają z martwych, zapraszamy do lektury.
 
Wywiad z Piotrem Gorzelą, aktualnie kojarzonym najczęściej ze zdobyciem 1 miejsca w mistrzostwach Polski street workoutu w kategorii siła-wytrzymałość. Na forumowym fanpage'u znalazł się też filmik, kojarzycie?


 
Zaczynamy.
 
Piotr-Gorzela-1.jpg
 
Jak zaczęła się Twoja przygoda z kalisteniką i czemu wybrałeś ten sport?
Trenowałem tenisa stołowego przez 7 lat bez większych efektów. Pewnego dnia chciałem najzwyczajniej w świecie uwypuklić swoje mięśnie, więc zacząłem robić pompki. W późniejszym czasie kupiłem drążek i zacząłem się podciągnąć. Krótko po tym znalazłem film w internecie: Bar Brothers i zobaczyłem muscle upa. Uznałem że to łatwe, wyszedłem na dwór i spróbowałem... Nie wyszło, jednak na drugi dzień wszedł na 2 ręce - tak, nie znam bólu, w którym się uczy muscle upa. Później pojechałem na pierwsze zawody we Wrocławiu w 2013, warto dodać że nadal trenowałem tenisa stołowego i dzień opierał się na zasadzie: szkoła, do domu na 20 minut, trening tenisa stołowego, lekcje i koło 19 miałem czas żeby poćwiczyć te 20-40 minut. Jednak po tym jak poznałem Vadima Oleynika mój światopogląd się zmienił. Można powiedzieć śmiało, że zmienił moje życie po tym jakie rzeczy udało mi się osiągnąć. Setki godzin nękania go, żeby powiedział mi co i jak, z czym się je - przyniosło rezultaty.
 
Nie otrzymywałeś negatywnych komentarzy przez Twoją pasję? Jeśli tak, jak sobie radziłeś?
Nie otrzymywałem, jednakże pozytywnych też nie otrzymuje. Jak się okazuje od osób które znam ze szkół, do których chodziłem większość osób się tym nie interesuje i nie wyrazi swojej opinii nawet dając przysłowiowego lajka.
 
Jak wygląda Twój obecny trening?
Obecnie skupiam się na treningu solowym. UWAGA, SZOK DLA WSZYSTKICH. Robię tylko 2 treningi w tygodniu i zyskałem progres w podciąganiu z 50kg w 3 tygodnie + 2 powtórzenia. To pokazuje jak dużo daje pełna regeneracja. Oczywiście nie jestem zwolennikiem trenowania tylko jednej rzeczy i nie raz pokaże jeszcze klasę w wytrzymałości. Dla mnie kalistenika to nie tylko freestyle tak jak postrzega to większość ludzi, którzy trenują sport. To zarówno trening podzielony na 14 rodzai jak i dieta, i wiedza o swoim ciele.
 
Jak radziłeś sobie z brakiem widocznych postępów? Miałeś swoje upadki?
Są upadki i to zawsze. Chyba każdy ma tak, że 2 miesiące robi coś żeby robić, a później przez 2 tygodnie znajduje tyle mocy, że progres idzie błyskawicznie, jednak warto być lepszym człowiekiem niż większość stojących pod sklepem. Ja to widzę tak - mam dwie ręce, mam głowę, mam dwie nogi. Jest ogrom ludzi, którzy chcieliby ćwiczyć, a przeciwności losu im na to nie pozwalają. Ćwiczę dlatego, że mogę i dlatego, że wiem, że dostałem szansę żeby to robić.
 
Masz swoją dietę, codzienne rutyny?
Mam dietę, jednak nie opiera się na liczeniu kalorii. Coraz bardziej zagłębiam się jak działa nasz organizm, co i jak jeść, jakie są jego reakcję. Tutaj chciałbym podziękować Marcinowi Bladoszowi i Przemkowi Szulkowskiemu za cenne wskazówki. Dzięki!
 
Czego odradziłbyś osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z kalisteniką, a co szczególnie byś polecił?
Odradzam zaczynania od trików bez rozgrzewki. Zachęcam do płacenia za cenne wskazówki, chodzenia na seminarium i wybicia z głowy, że ten sport to ideologia sportu za darmo. Chcesz nabawić się ogromu kontuzji jak każdy kto zaczynał i szkoda Ci kasy - nie ma problemu..
 
Co jest Twoim obecnym celem?
1 Dip 120kg, 10 pull ups 50kg, wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Jak to osiągne - zmienię cel.
 
Jaki sportowy sukces dał Ci największą radość i frajdę?
Chyba King Of The Bar Fibo – 1 miejsce pull up overall, gdzie razem z Lee Wade Turnerem zrobiliśmy o jedno podciagnięcie więcej niż Adam RAW i Vadim Oleynik.
 
Skąd czerpiesz inspiracje?
Zef (kiedy miał swoje złote lato), Hassan Yasin (wiedza community), Ranjit Bhachu,
Przemek Szulkowski, Łukasz Stępień, Vadim Oleynik i mnóstwo innych osób, które poznaje na zawodach. Dziękuję, że jesteście.
 
Uprawiasz jeszcze jakiś sport poza kalisteniką?
Nie uprawiam.
 
Masz swoją ulubioną treningową muzykę? Motywujący film, książka?
Wszystkie filmy o tematyce sportowej pobudzają mnie do działania i bycia lepszym człowiekiem w świetle sportowym.
Filmik - not step back only forward part 1
Park district bar Sparta
 
Co sądzisz o połączeniu siłowni z ćwiczeniem z masą własnego ciała?
Jak najbardziej można je łączyć, lecz przede wszystkich zachęcam do dodania przysiadów z ciężarem i jeżeli już takowe ćwiczenia mają się pojawić to powinny być one wykonane poprawnie i z głową, bo nie ma większego sensu zakładanie sobie nie wiadomo jakiej ilości ciężaru tylko po to żeby komuś zaimponować, ale zrobić tym kosztem pół ruchu.
 
Może chcesz dodać coś od siebie?
Zacytuję Zefa:
„It is easy to practise a YouTube tricks. It's hard to beat a BAR BARIANS REQUIREMENTS."
Wiem, że nigdy nie będę najlepszy w jednej kategorii. Nie chcę tego. Wolę się rozwijać pod każdym względem. To dla mnie znaczy dużo więcej niż bycie dobrym w jednym.
Jeszcze raz dziękuję ludziom, którzy ze mną są i mnie wspierają.
 
Na koniec 3 rzeczy, takie złote zasady:
1. Quality, not quantity.
2. "Jak wierzysz we mnie, to jestem twoim fanem" - VNM
3. Do what is right, not what easy.


  • 5





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Piotr Gorzela, Wywiad, Wywiady kalistenikapolska, street workout

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych