Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakim ćwiczeniem zastąpić przysiad ze sztangą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Rudi

Rudi

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Na początku zaznaczę że moją główną dyscypliną sportu sportu jest bieganie (konkretnie trening ustawiony pod maratony)

Kalistenikę (obok jogi) traktuję jako zestaw ćwiczeń uzupełniających mój trening biegowy.

Na początku sierpnia postanowiłem przerobić "Skazanego" dokładnie krok po kroku i cały czas skrupulatnie to realizuję.

Jednak niedawno znajomy fizjoterapeuta/trener przyjrzał się mojemu treningowi i stwierdził że ćwiczenia które obecnie wykonuję są zbyt łatwe jak na mój obecny poziom zaawansowania. 

Konkretnie wzięliśmy na tapetę przysiady bo nad tym elementem muszę mocniej popracować ze względu na przebytą dawniej kontuzję... Kolega zasugerował mi robienie przysiadów ze sztangą (male ilości powtórzeń) i stąd moje pytanie... Czy jest jakieś ćwiczenie w którym nie musiał bym tej sztangi używać ?  Po prostu chcę odrzucić wszelkie obce ciężarki aby mój trening był czysto kalisteniczny...Aha... Jak wspomniałem wcześniej "Skazanego" przerabiam skrupulatnie i przysiady wykonuję aktualnie z kroku trzeciego...


  • 0

#2
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
A że tak zapytam od czego masz tego fizjoterapeutę? Do niego kieruj to pytanie przecież nikt na forum nie zna twojego stanu zdrowia po kontuzji.
  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Nie odrzucaj sztangi jak mozesz, warto ja uzyc w treningu biegowym, przynajmniej raz w tygodniu. Tylko w treningu biegowych robi sie cwiczenia ze sztanga z duza iloscia powt, lecz malym ciężarem, aby uniknac rozrostu mięśni.
Mala ilosc i duzy ciężar bedzie powodował rozrost miesni.

Mozesz robic ciężkie swingi/snache ketlem 24-32kg. Beda b. skuteczne i zaowocuje ba wiosne.

Bez obciazenia to:
* wykroki do przodu pod górkę,
* wykroki do przodu po plaskim
* wstępowanie na lawke
* cwiczenia plyio na schodach
* krzeselko przy scianie
* zwykle głębokie przysiady
* krotkie i srednie podbiegi

Pistolety juz pominę. Bo moga powodowac rozbudowę tkanki mięśniowej.

I rob koniecznie sile biegowa na podbiegu.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych