Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wymarzona sylwetka

ćwiczenia suplementacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ernest

Ernest

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Cześć, mam do was prośbę i chciałbym się spytać i poradzić czy mój plan treningowy jest odpowiedni i czy nie jest zbyt ,,zaawansowany"?
 
Brzuch:
-brzuszki 5* 30
-brzuszki skośne 5*30
-unoszenie nóg 5*30
 
Klatka piersiowa:
-wyciskanie sztangielek (10kg jedna) w leżeniu na skośnej 4*12
-wyciskanie sztabgielek (10kg jedna) w leżeniu na poziomej 4*12
-rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce skośnej 4*12
-rozpiętki na poręczach 3*12
-przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki 3*15
 
Plecy:
-podciąganie na drążku (nadchwytem) 4*12
-podciąganie sztangielek w opadzie wiosłowanie 4*12
-unoszenie tułowia z opadu 3*20
 
Barka+mięsień czworoboczny:
-unoszenie sztangielek bokiem w górę 4*12
-unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4*12
-wzruszanie ramionami ze sztangielkami 5*12
 
Ramiona:
-uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 4*12
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy) 4*12
-wyciskanie ,,francuskie" sztangi w siadzie 4*12
 
i tu mam do was pytania:
-czy ćwiczenia są odpowiednie?
- czy powolne opuszczanie i podciąganie ciężarów  dają lepsze i szybsze efekty?
-czy moge je tak ćwiczyć że: 23listopada ćwiczę ramiona i barki, 24 plecy, 25 klatkę i brzuch, 26 ramiona i barki, 27 plecy, 28 klatkę i brzuch, czy poprostu mogę ćwiczyć codziennie jeżeli mięśnie będą miały 2 dni przerwy?
 
Mam do was jeszcze jedną prośbę czy mogli byście mi rozpisać plan treningowy jeżeli mój plan jest zły, zależy mi na takich mięśniach jak  ten facet na zdjęciu i jakie suplementy diety, odżywki itp. możecie polecić aby osiągnąć taki efekt, i czy jest to możliwe aby takie mięśnie osiągnąć w 6/7 miesięcy?
 

Załączone pliki


  • 0

#2
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Nie to forum kolego, to jest forum kalisteniczne, nie KULTURYSTYCZNE:) Jedyne co mogę powiedzieć to to, że na brzuch strasznie słabo zróżnicowane ćwiczenia, wrzuć wznosy do drążka 5x12-15, wycieraczki 5x20 i dragon flag jeśli potrafisz:) 


  • 3

#3
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
To jest na serio czy jaja sobie robisz ? Chcesz zbudować taka sylwetkę w 7 miesięcy ? Żadna osoba ( naturalna ) nie jest w stanie osiągnąć takiej sylwetki nawet jakby trenowała 20 lat ;)
  • 2

#4
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Cloud, nie przesadzajmy, bo bardzo podobny efekt osiągnął mój znajomy, który trenuje 10 lat na siłce regularnie, bez supli, tylko dietę trzymał, więc jest to możliwe (tylko nie jest tak żylasty) :) ale w 7 miesięcy nie wytniesz się tak z żadnymi suplementami, ani niczym.. z resztą trening na siłowni powinien być max 4 razy w tygodniu, ćwiczenie więcej razy to trochę głupota bo stawy zniszczysz.


  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli chcesz osiągnąć taki efekt w 6/7 miesięcy to chyba jedyna droga to sterydy i inne "ulepszacze" ale i wtedy raczej będzie ciężko. Generalnie tak jak wyżej zostało napisane musisz szukać na zupełnie innym forum :) Tutaj raczej nikt Ci w tej sprawie nie pomoże ;)


  • 0

#6
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Nawet w 7 miesięcy na koksie tego nie osiągniesz. Zobacz ile trenują zawodowi kulturyści, po 10-20 lat i 80% tego czasu są na bombie, czyli koksie :) Do tego dietę trzymają w 100% zawsze i śpią po 8-12 godzin.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#7
Dante

Dante

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 114 postów

Tak jak koledzy mówią, taki efekt to lata, LATA treningu, jeżeli mówimy o osiągnięciu tego naturalnie to myśle ,że z 8 lat jest to możliwe, ale wiadomo każdy jest inny. Ale spokojnie, nie zniechęcaj się na początku drogi, to ,że nie zbudujesz takiej formy w 7 miesięcy nie znaczy ,że nie będziesz mógł zdobyć jakiejś fajnej w miare muskularnej sylwetki. Co do twojego planu, nie trenujesz nóg, rozumiem ,że interesuje cię efekt uzyskany w górnych partiach ciała - ale jest to błąd, trening nóg daje największy wyrzut testosteronu, przyspiesza efekty ogólnego wzrostu mięśni. Uwzględnij w swoim planie takie ćwiczenia jak przysiad ze sztangą, może wykroki? No i martwy ciąg. I będzie dobrze, pogódź się też z tym, że większość fitnessowych idoli, wyrzeźbionych, wykokszonych, jest na soku. Pooglądaj sobie np. na YT materiały patryka2704 zobaczysz ile może osiągnąć naturalny kulturysta po wielu latach treningu :).

Pozdrawiam cię i życze powodzenia.


  • 2

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Należy też dodać, że praktycznie nikt kto wygląda podobnie na zdjęciach nie wygląda tak w rzeczywistości (nie mówię, że akurat ten gość). Na zdjęciach do jakiś gazet itp stosuje się odpowiednie naświetlenie, model stoi pod odpowiednim kątem, jest na wielkiej pompie + pewnie cała masa innych trików czy to fotografa czy później grafika. Większość z nas gdyby sobie zrobiła sesje w profesjonalnym studio wyglądała by pewnie dwa razy lepiej niż na amatorskich zdjęciach.

 

Co nie znaczy oczywiście, że nie można tak wyglądać bo można jeszcze lepiej :D


  • 1

#9
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Otóż to :) Czillaut i Dante wyczerpali temat.

 

Skup się na sprawności i cechach motorycznych pierw, a wygląd przyjdzie z czasem przy dobrej diecie i regeneracji.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych