Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening kalisteniczny do oceny.

Trening ocena pomoc rady

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
BarMyLove

BarMyLove

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Mam 18 lat. Poniższy trening robię regularnie 3 razy w tygodniu(wtorek, czwartek, niedziela). Dodatkowo w niedziele po treningu chodzę na basen. Trwa to już prawie 3 miesiące. Jest to połączenie kilku treningów dla początkujących. Chciałbym zaczerpnąć porady czy to co wykonuje jest efektywne czy powinienem zmienić plan treningowy dla lepszych efektów. A może coś jeszcze dodać? W każdy powyższy dzień wykonuję ten sam zestaw. Główny cel to ogólny rozwój, aby z czasem robić bardziej zaawansowane ćwiczenia. Z niecierpliwością czekam na wszelkie uwagi.

 

ROZGRZEWKA  
 
Trening PULL
Podciąganie szerokim nachwytem - 2 serie x8
Podciąganie szerokim nachwytem za plecy - 2 serie x8
Podciąganie wąskim nachwytem - 3 serie x8
Podciąganie podchwytem - 3 serie x8
 
Trening PUSH
Pompki normalne - 2 serie x15
Pompki szerokie - 2 serie x15
Pompki diamentowe - 2 serie x15
Dipy - 3 serie x10
Pike Push-Ups - 2 serie x15
 
Brzuch & Nogi & Inne
 
8 min ABS
Superman - 2 serie x10
Wznosy nóg na drążku - 2 serie x10
Przysiady pistolet - 2 serie
Wznosy nóg ze skrętem - 2 serie x10
Wznosy na palce (Łydki) - w przerwach
Plank - ~3min
Plank boczny ~1min
 
 
  1. Wiek - 18
  2. Płeć - Mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 186cm 76kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - Od 3 miesięcy regularnie, wcześniej od czasu do czasu.
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - Brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Jeszcze nie :> Zaraz się za to zabieram ^^
  7. Cel treningowy - Ogólny rozwój  by później wykonywać trudniejsze ćwiczenia
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi 3x w tygodniu 2h
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Nie mam żadnej diety, jem 3 razy dziennie standardowe polskie dania^^  Do tego owoce, warzywa jak najbardziej, ponad to zacząłem spożywać więcej produktów bogate w białko jak np. twaróg.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie - jw
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan - Link

Użytkownik BarMyLove edytował ten post 25 listopada 2015 - 12:38

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum ;)

 

Plan nie wygląda źle, szczególnie jeśli ma być on przeznaczony dla początkującego. Wyrzuciłbym pompki normalne i szerokie z treningu push na Twoim miejscu skoro wykonujesz wąskie oraz podciąganie podchwytem z treningu pull skoro wykonujesz nachwyt. Poza tym dorzuć coś jeszcze na lędźwie w treningu leg/core. Swoją drogą opisz jak wyglądają te przysiady L-sit bo nie ogarniam ich za bardzo.

 

Jeśli plan przynosi Ci frajdę i efekty to póki co możesz się go trzymać, a z czasem utrudniaj ćwiczenia i zmniejszaj liczbę powtórzeń przy jednoczesnym wzroście liczby serii (domyślnie możesz zejść do 5x5 jeśli chcesz). Swoją drogą szkoda że nie wypełniłeś ankiety.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
BarMyLove

BarMyLove

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Hej, witamy na forum ;)

 

Plan nie wygląda źle, szczególnie jeśli ma być on przeznaczony dla początkującego. Wyrzuciłbym pompki normalne i szerokie z treningu push na Twoim miejscu skoro wykonujesz wąskie oraz podciąganie podchwytem z treningu pull skoro wykonujesz nachwyt. Poza tym dorzuć coś jeszcze na lędźwie w treningu leg/core. Swoją drogą opisz jak wyglądają te przysiady L-sit bo nie ogarniam ich za bardzo.

 

Jeśli plan przynosi Ci frajdę i efekty to póki co możesz się go trzymać, a z czasem utrudniaj ćwiczenia i zmniejszaj liczbę powtórzeń przy jednoczesnym wzroście liczby serii (domyślnie możesz zejść do 5x5 jeśli chcesz). Swoją drogą szkoda że nie wypełniłeś ankiety.

Co do przysiadów to wyleciała mi z głowy nazwa, chodziło mi o pistolety oczywiście ^^. A o jakiej ankiecie mówimy? Edytowałem post, mam nadzieje ze o to chodziło ^^


Użytkownik BarMyLove edytował ten post 25 listopada 2015 - 12:08

  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Dobrze że wypełniłeś ankietę. Tak jak już mówiłem trenuj póki co tym planem z pewnym uwzględnieniem niektórych poprawek o których napisałem w poprzednim poście. Z czasem (czyli po jakichś 2-4 miesiącach lub dłużej jeśli uznasz to za stosowne) zwiększaj liczbę serii, zmniejszaj liczbę powtórzeń (możesz dążyć do 5x5) i utrudniaj bieżące ćwiczenia. W ten sposób dojdziesz właśnie do odpowiednio trudnych wariantów danych ćwiczeń co powinno zaowocować wzrostem siły i opanowaniem różnych trudnych odmian.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych