Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik treningowy - prosto do celu

dziennik amator początkujący

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

W sile nóg i lędźwi również progresowałem, chociaż dzisiaj nie czułem się za dobrze dałem radę wykonać więcej powtórzeń! Tak wyglądał mój dzisiejszy trening:

Spoiler

  • 0

#22
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dobrze, że wrzuciłeś sprinty, bo to generalnie mega dobra opcja,10 sprintów po 100 m to już sporo :P 


  • 1

#23
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Sprinty miałem zawarte w moim planie odkąd korzystam z tego planu. Postanowiłem je dodać do podstawowych ćwiczeń na nogi, ponieważ po prostu czułem że ich potrzebuję, moja siła była duża, a biegałem dosyć wolno, teraz dzięki sprintom kondycja i szybkość znacznie się poprawia, więc będę je dalej wykonywał.

 

Jak zwykle dzisiaj trening pleców i bicepsów, czyli 4 rodzaje podciągnięć. Kolejny tydzień, znowu progresja, podciąganie to moje ulubione ćwiczenie i pewnie nie raz o tym wspominałem. Jeżeli dalej progres będzie się tak stale zwiększał za 3 tygodnie będę już wykonywał 4 ćwiczenia w 6 seriach po 10 powtórzeń co już moim zdaniem jest niezłym wynikiem nawet biorąc pod uwagę moją niewielką masę ciała. :P Mój dzisiejszy trening:

Spoiler

 

Czas treningu pozostał bez zmian, czyli trening nadal trwa mniej więcej godzinę. :)


Użytkownik Mateusz01 edytował ten post 16 listopada 2015 - 20:33

  • 1

#24
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Jak w godzinę to obrabiasz to całkiem nieźle:)) Nie myślałeś, żeby zadbać też w jakiś sposób o dolne partie pleców? bo to w sumie jedyna część, która się rozwija zbytnio od podciągania..:) 


  • 1

#25
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
W czwartek do treningu nóg mam kilka dodatkowych ćwiczeń na lędźwie. Myślę, że to raczej wystarczy, a jeżeli nie i będę widział, że jest duża dysproporcja siły pomiędzy górną, a dolną partią pleców to dodam jeszcze jakieś ćwiczenia albo utrudnię obecnie. Teraz ćwiczę w mniejszym stopniu na siłę, bo chcę przybrać parę kilo, ale w wakacje mam zamiar ostro wziąć się za trening siłowy z obciążeniem. Wtedy postaram się wzmocnić całe ciało i po wakacjach wrócę do tego planu który mam obecnie. Także chyba nie man się o co martwić. :P

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dzisiaj wtorek i trening klatki piersiowej, tricepsów oraz barków. Progres idzie w górę w stałym tempie, więc dzisiaj wykonałem:

Spoiler


  • 0

#27
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Witam ponownie, przez ostatnie kilka dni znów miałem mało czasu aby napisać o swoich treningach i progresie jaki poczyniłem w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale oczywiście na treningi jak zwykle czas znalazłem. Opiszę teraz tylko same konkrety, czyli wstawię treningi które wykonałem żebyście mogli zobaczyć że progres ciągle jest i utrzymuje się na stałym tempie.

 

Środa

Spoiler

 

Czwartek

Spoiler

 

Piątek

Fun day

 

Dzisiaj poniedziałek i znowu progres w podciąganiu, wykonuję już 4 pierwsze serie w każdym ćwiczeniu po 10 powtórzeń, a pozostałe 2 serie po 9, więc znowu progresowałem tak jak co tydzień. Cały trening:

Spoiler


  • 1

#28
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Wszystkie treningi do tej pory się odbywały zgodnie z planem i progresuję w każdym z nich tak jak sobie założyłem, ale nie mam czasu na wpisywanie tutaj co w danym dniu trenowałem, czas na trening mam zawsze, ale niestety tylko na trening. Dzisiaj poniedziałek i podciąganie, wykonuję już 5x10, 1x19 w czterech ćwiczeniach, więc progres nadal jest.

 

Spoiler

Czas treningu nadal bez zmian, czyli około godzina. Jeżeli progres będzie dalej szedł w tym tempie to za 13 tygodni zacznę dodawać obciążenie do treningu, na początek będzie to raczej niewiele, myślę że 10-15 kg. ale z czasem mam zamiar dojść do 30-40 kg. z niezmienioną liczbą powtórzeń. To cel długoterminowy, ale każdy ma jakieś marzenia, ja wierzę, że mi się uda. :) Powodzenia w treningach!


  • 0

#29
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Trochę mnie tutaj nie było, ale oczywiście treningi odbywały się bez żadnych przerw i ze stałą progresją. Gdy tylko zrobi się cieplej będę zmieniał plan treningowy, który już sobie przygotowałem. Zmieniam plan, aby przyrosty siły były większe i żebym przyzwyczajał się powoli do treningu z ciężarami, bo od początku mojej przygody z kalisteniką to właśnie dodawanie ciężaru do ćwiczeń kalistenicznych było moim celem. Dzisiaj chciałem zobaczyć z jakim maksymalnie ciężarem wykonam pompkę na poręczach (co robi ciekawość z człowiekiem :D), gdy zakładałem ten dziennik mój maks. to było 22,5 kg., a dzisiaj było to 30 kg i czuję, że spokojnie mógłbym jeszcze 5 kg. dołożyć, bo z tą 30 zrobiłem 2 powtórzenia. Jest to moim zdaniem ogromny progres jak na 2 miesiące różnicy, zwłaszcza że nigdy nie używałem obciążenia w treningach wykonywałem tylko takie treningi jak tutaj widać. Czuję, że gdy zacznę ćwiczyć bardziej na siłę dzięki treningom z obciążeniem mój progres siłowy będzie się znacznie zwiększał. :P

 

Dziennik zacznę uzupełniać moimi treningami dopiero jak zrobi się cieplej i będę już zmieniał plan, wtedy będzie ciekawiej wam czytać o moich dalszych postępach (wybaczcie za to samouwielbienie, ale jestem bardzo zadowolony z takich efektów :D).


  • 0

#30
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Postanowiłem założyć nowy dziennik w którym wszystko będzie przejrzyście opisane nie tak jak tutaj, będę się w nim starał umieszczać podsumowania całego tygodnia i dzielił się swoimi postępami. Nowy dziennik dostępny pod tym linkiem - http://kalistenikapo...wy-na-rok-2016/


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dziennik, amator, początkujący

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych