Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Kettelbell - pomoc :)


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 posts

Witam, poszukuję sprawdzonych i dobrych ćwiczeń, które pomogą mi zbudować masę i siłę dzięki tym odważnikom. Chciałbym je wpleść do mojego treningu kalistenicznego, aby móc się wszechstronniej rozwijać. Są tu tacy, którzy korzystają z tych kulek ?:D


  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 posts
  • LokalizacjaŁódzkie

Witaj, nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o kettle, ale bardzo dużo o nich czytałem, bo sam kupuję kettla 10 listopada i dodam go do treningu. Jeżeli chodzi o masę to są lepsze metody/narzędzia do jej budowy, ale wiadomo za masę odpowiada przede wszystkim ilość i jakość jedzenia, regeneracja i oczywiście trening. Jeśli plan treningowy z kettlem będzie zawierał odpowiednie ćwiczenia, ilość serii i powtórzeń oraz jego waga będzie odpowiednia to masę też można nim robić, ale lepiej nadaje się on do budowania wytrzymałości, dynamiki.

Na jakiej sile Ci zależy? Praktycznie każde z wymienionych niżej ćwiczeń angażuje wiele partii mięśniowych jednocześnie i wzmacnia całe ciało, osobiście wykonywałbym kettlem:

-rwania

-podrzuty

-podrzuty z wyciskaniem

-thrusters (przysiad połączony z wyciskaniem na barki)

-wyciskania na barki

-wycisko-podrzuty

-swingi

-high-pulls

-halo

-różnie formy przysiadów

-martwe ciągi

 

Oczywiście można nim wykonywać typowo izolowane ćwiczenia na biceps, triceps, itd. tylko po co? :) Niech ktoś bardziej doświadczony z kettlami doda jeszcze od siebie jakieś ćwiczenia, bo ja z tych ważniejszych dla moich celów kojarzę te, które wymieniłem :P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1,013 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Witam, poszukuję sprawdzonych i dobrych ćwiczeń, które pomogą mi zbudować masę i siłę dzięki tym odważnikom. Chciałbym je wpleść do mojego treningu kalistenicznego, aby móc się wszechstronniej rozwijać. Są tu tacy, którzy korzystają z tych kulek ? :D

 

http://kalistenikapo...108-kettlebell/


  • 0

#4
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 posts

Dzięki za pomoc :D. SW96 właśnie od poniedziałku zaczynam chodzić do kolegi na jego siłownię, aby zwiększyć masę, ale będę tylko wykonywał ćwiczenia wielostawowe + kali + kettle :P. Zobaczę czy takie połączenie nie spowoduje u mnie przetrenowania/przeciążenia ciała


  • 0

#5
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 posts
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Wymachy i tureckie wstawanie. Szlifuj technikę i korzystaj ze sprawdzonych źródeł.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users